خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هزاران جریب زمین غصب شده در سرخرود ننگرهار استرداد شد

هزاران جریب زمین غصب شده در سرخرود ننگرهار استرداد شد

Jan 10, 2019 - 17:12

جلال آباد (پژواک، ۲۰ جدی ۹۷): مسؤلین ولایت ننگرهار میگویند که هزاران جریب زمین غصب شده در ولسوالی سرخرود این ولایت، از چنگ غاصبین مسترد و در تصرف حکومت در آمد.

مسؤلین میگویند که این زمین توسط کمیسیون که در راس آن والی قرار داشت با همکاری نیروهای امنیتی مسترد شد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، به تاریخ ۲۰ جدی، به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای امنیتی، به امر حیات الله حیات والی این ولایت در مربوطات منطقه سلوزو ولسوالی سرخرود، هزاران جریب زمین دولتی را از چنگال غاصبین مسترد نمود و ساختمان ها و چهاردیواری های اعمار شده در آن را تخریب کردند.

موصوف میگوید، در جریان استراد زمین غصب شده، پاسوال غلام سخی ستانکزی قوماندان امنیه ننگرهار، ریاض الله درمل شاروال جلال آباد، عبدالقهارحیدری رییس شهرسازی، سیدعلی اکبرسادات ولسوال سرخرود و برخی مسؤلین دیگر اشتراک ورزیده بودند.

به اساس معلومات خوگیانی،  در منطقه سلوزو مربوط ولسوالی سرخرود، هزاران جریب زمین توسط غاصبین و زورمندان غصب شده بود که ساختمان ها و چهاردیواری ها را در آن اعمار کرده بودند، زمین متذکره دیروز طور عملی از چنگ غاصبین دوباره تصرف  شده و ساختمان ها و چهاردیواری ها اعمار شده در آن منهدم شد.

موصوف علاوه کرد که زمین دوباره تصرف شده، به اعضای خانواده های شهدا، افراد مستمند، خانواده های عودت کننده از مهاجرت، معلمین و هموطنان نیازمند جهت اعمار سرپناه به گونه نمرات رهایشی توریع خواهد شد.

نامبرده میگوید که والی به قوماندان امنیه و مسؤلین ارگان های دیگرامنیتی دستور داد تا همه زمین های غصب شده در این ولایت را از چنگ غاصبین مسترد نموده و غاصبین را به پنجه قانون بسپارند.

والی ننگرهار همچنان به مردم اطمینان سپرد که با توظیف یک هیئت، تمام زمین های غصب شده دراین ولایت را تشخیص نموده و از چنگ غاصبین رها سازد.

درعین حال انجنیر عبدالقهار حیدری رییس شهرسازی ننگرهار گفت که تمام افغان ها برای امرار معیشت، به یک یک سرپناه نیاز دارد، اما از مردم تقاضا کرد تا زمین های دولتی را از غاصبین نخرند و جهت اعمار سرپناه، تلاش های قانونی را به خرج دهند.

به اساس معلومات، به سطح ولایت ننگرهار، حدود ۳۰۰ هزار جریب زمین غصب شده که در بخش اعظم آن زورمندان شهرک ها را اعمار نموده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan