خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"امنیت و صلح افغانستان باید اولویت همه باشد"

"امنیت و صلح افغانستان باید اولویت همه باشد"

Jan 11, 2019 - 11:25

کابل(پژواک، ٢١ جدى ٩٧): نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح ميگويد که هماهنگی، یکی از مهمترین اصول در تقویت اجماع منطقه یی برای صلح میباشد.

محمد عمر داوودزی نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح افغانستان، با آفتاب احمدخان شیرپاو رئیس حزب قومی وطن پاکستان، روی موضوعات مرتبط به پروسه صلح دیدار و گفتگو نمود.

داوودزی در مورد پیشرفتها و تحولات اخیر در پروسه صلح افغانستان، معلومات ارایه نموده افزود که هماهنگی، یکی از مهمترین اصول در تقویت اجماع منطقه یی برای صلح میباشد.

سپس شیرپاو، ضمن اینکه هماهنگی را مهم خواند، افزود که در سیاستهای منطقه، تغییر رونما شده و امیدواریها برای تسریع بخشیدن پروسۀ صلح افغانستان نیز بیشتر گردیده است.

وی در ادامه علاوه نمود که صلح در افغانستان، یک نیاز است و ما همه در پاکستان بر این تاکید مینماییم.

در اخیر رئیس دارالانشای شورای عالی صلح گفت که جنگ در افغانستان، به هیچ کشوری منفعت نمیرساند و در صلح افغانستان، منفعت همه کشورهای منطقه نهفته است.

دو طرف ایجاد فضای هماهنگی و همکاری را مهم دانستند. از جانب افغانستان تاکید گردید که پاکستان به مثابه کشور همسایه و اثرگذار، در پروسه صلح افغانستان گامهای عملی و هماهنگ بردارد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement