خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مولوی سراج الحق براى آغاز مذاکرات صلح ميان حکومت و طالبان وعدۀ همکاری داد

مولوی سراج الحق براى آغاز مذاکرات صلح ميان حکومت و طالبان وعدۀ همکاری داد

Jan 11, 2019 - 13:04

کابل (پژواک، ٢١ جدى ٩٧): رهبر جماعت اسلامی پاکستان، برای آغاز مذاکرات صلح میان حکومت و طالبان، وعدۀ همکاری نمود.

محمد عمر داوودزی نماینده ویژۀ رییس جمهور غنی برای صلح افغانستان، در سفر چهار روزه اش به پاکستان با مولوی سراج الحق رهبر جماعت اسلامی پاکستان، دیدار کرد.

شورای عالی صلح، در یک خبرنامه گفته است که در این دیدار، سراج الحق برای آغاز مذاکرات صلح میان حکومت و طالبان، وعدۀ همکاری داده است.

در این خبرنامه آمده است که سراج الحق با محمد عمر داوودزی، ریس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رییس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح، شام پنجشنبه (۲۰ جدی) با هم دیدار کردند.

خبرنامه افزوده است که در این دیدار، دو طرف روی موضوعات مهم و عملی برای رسیدن به صلح در افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند.

دراین دیدار، داوودزی از مولوی سراج الحق خواست تا بخاطر آغاز مذاکرات صلح میان حکومت و طالبان همکاری نماید.

 از سوی دیگر، رییس جماعت اسلامی پاکستان، همچنان صلح در افغانستان را مهم عنوان نموده افزود که امروز صدای ملت افغانستان، برای صلح واحد شده است و برای همکاری در این بخش ما حاضر استیم.

این درحالی است که عمر داوودزی نماینده خاص رییس جمهور، در سفر چهار روزه به پاکستان برای گفتگوهای صلح افغانستان با مقام‎های سیاسی و مذهبی این کشور، به سر میبرد.

 داوودزی، به تاریخ هشتم جنوری با شاه محمودقریشی نخست وزیر پاکستان دیدار کرد و در مورد پروسه صلح و تقویت راوبط دوجانبه، گفتگو کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement