خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

توقف ۵۸۴ ساحه فعالیت های غیرقانونی و خودسر توسط کمیته محافظت معادن

توقف ۵۸۴ ساحه فعالیت های غیرقانونی و خودسر توسط کمیته محافظت معادن

Jan 12, 2019 - 17:37

کابل (پژواک، ٢٢ جدى ٩٧): وزارت معادن و پيتروليم مى گويد که به تعداد ٥٨٤ ساحه که در آن استحراج غیرقانونی و خودسر جریان داشت، توسط کمیته محافظت از معادن، شناسایی و فعالیت های ساحات متذکره متوقف گردید.

در يک خبرنامه که از طرف اين وزارت امروز منتشر شده آمده است که به اساس حکــم مقــام ریاست جمهورى و در روشنی احکام مندرج قانــون معــادن، کمیته ای تحت نام "محافظت از معادن" به ریاست وزارت معادن و پترولیم و ریاست امور اقتصادی شورای امنیت ملی متشکل از اعضای دایمی وغیردایمی، نمایندگان وزارت های معادن، داخله، دفاع ملی، ریاست امنیت ملی و شورای امنیت ملی کشور تشکیل گردیده است.

منبع افزوده است که هدف از ایجاد این کمیته، بهبود وضعیت امنیتی در حفاظت و نهگداشت منابع منرالی و جلوگیری از معدنکاری غیرقانونی، قانون مند سازی معادن، ایجاد جای کار به مردم و کاهش فقر میباشد. به اساس گزارشات کمیته محافظت معادن، حدود  ۵۸۴  مورد استخراج خود سر و غیرقانونی متوقف شده است.

در خبرنامه آمده است کمیته مذکور توانسته از تعداد ۳۱۲  نفر از افرادی که مصروف فعالیت های غیرقانونی معدنکاری بودند، تعهد نامه کتبی اخذ و افراد مذکور را به عقد قرارداد رسمی و قانونی تشویق نماید. این فعالیت ها با هماهنگی ارگان های محل و اهالی صورت گرفته است.

وزارت معادن و پترولیم، همواره بر جلوگیری از استخراج غیر قانونی و خودسر معادن تاکید داشته و درین راستا از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نورزیده، حفاظت از منابع طبیعی و استخراج قانونی معادن کشور به منظور رشد اقتصادی، اشتغال زایی و فقرزدایی از اولویت های این وزارت میباشد.

این در حاليست که هفته گذشته، بيش از ٣٠ تن از کارمندان يک کارگاه معدن ذرشویى در ولايت بدخشان، به اثر لغزش کوه جان باخته بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement