خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در جوزجان بر طرف های درگیر جنگ تلفات وارد شده است

در جوزجان بر طرف های درگیر جنگ تلفات وارد شده است

Jan 13, 2019 - 14:52

شبرغان (پژواک، ۲۳ جدی ۹۷): یک منبع امنیتی می گوید که در یک درگیری میان مخالفین مسلح دولت و نیروهای خیزش مردمی، از دو طرف ۳۷ تن کشته و زخمی شده اند.

یک منسوب ریاست امنیت ملی که خواست نامی از او در گزارش گرفته نشود، به آژانس خبری پژواک گفت در این درگیری که حوالی نیمه های شب گذشته در قریه «قره بوین» ولسوالی آقچه آغاز و تا صبح امروز ادامه داشت، ۱۷ مخالف مسلح کشته و ۱۰ تن دیگر آنان زخمی شدند.

موصوف افزود که در این نبرد، هفت نیروی خیزش مردمی کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته منبع، جنگ در قریه «قره بوین» که در فاصله یک و نیم کیلومتری شاهراه شبرغان - مزار شریف موقعیت دارد، تاثیری بر امنیت این شاهراه ندارد؛ اما باشنده گان ولسوالی آقچه می گویند که از سه ماه به این سو، وضعیت امنیتی در این ولسوالی خراب شده و مردم هم در ساحه و هم در جاده مصئون نیستند.

محمد افضل یک تن از باشنده گان شهر آقچه، به آژانس خبرى پژواک گفت که تنها مرکز ولسوالی به دست نیروهای دولتی قراردارد و در فاصله يک کیلومتری ولسوالی مخالفین مسلح جابجا هستند.

موصوف افزود: «در سه ماه اخیر شبی را به یاد ندارم که در یکی از محلات این ولسوالی درگیری صورت نگرفته باشد.»

به گفته او، حکومت هم برای بیرون رفت از این معضل، تا به حال اقدامی نداشته است و از همین رو هر روز شماری از جوانان کشته و پوسته های امنیتی به دست طالبان تخریب می شوند.

وی خاطرنشان کرد که  نیروهای دولتی حوالی ظهر امروز، دوباره توانستند این پوسته را تصرف کنند.

طالبان در این مورد، تاکنون ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که دو روز قبل نیز طالبان در حمله بالای پوسته نیروهای خیزش مردمی در قریه کوکلداش ولسوالی فیض آباد، شش نیروی خیزش مردمی را کشته، تجهیزات نظامی و سایر مواد آنان را با خود برده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement