خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فرمان تقنینی رئیس جمهور در مورد تعدیل قانون دسترسی به اطلاعات تصويب شد

فرمان تقنینی رئیس جمهور در مورد تعدیل قانون دسترسی به اطلاعات تصويب شد

Jan 14, 2019 - 16:19

کابل (پژواک،۲۴جدی ۹۷): ولسی جرگه، فرمان تقنینی رئیس جمهور در مورد تعدیل قانون دسترسی به اطلاعات، اساسنامه و معاهده هاى تجارت اسلحه، مبادله زمین میان افغانستان و امارات متحده عربی و همکاری دیپلماتیک با جمهوری سیشل را تصويب کرد.

برعلاوه، فرمان تقنینی رئیس جمهور در مورد تعدیل قانون دسترسی به اطلاعات، معاهده تجارت اسلحه، معاهده مبادله زمین میان افغانستان و امارات متحده عربی، معاهده همکاری دیپلماتیک میان افغانستان و جمهوری سیشل، اساسنامه انستیتيوت معیارها و میترولوژی کشورهای اسلامی، شامل مواردى است که امروز از سوى ولسى جرگه تصويب شد. 

عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه؛ فرمان، اساسنامه و معاهدات يادشده را به راى گيرى گذاشت و به اتفاق آرا‌ى ١١٨ عضو حاضر در جرگه تصويب شدند.

ولسی جرگه، در نهم سرطان ۱۳۹۳ طرح قانون حق دسترسی به اطلاعات که در شش فصل و ۳۲ ماده ترتيب شده بود را با اکثریت آراء به تصویب رسانده بود؛ اما رئیس جمهور در دوازدهم حوت سال گذشته، با صدور فرمان تقنینی این قانون را تعدیل کرد و غرض تصویب به شورای ملی فرستاده شد.

به اساس معلومات کمال ناصر اصولی رییس کمیسیون امور دینی و فرهنگی این جرگه، طرح تعدیل این قانون در شش فصل و ٤١ ماده بعد از بحث در کمیسیون های دایمی، غرض گرفتن رای به مجلس ارایه شده است.

در نشست امروز اين جرگه، در مورد مواد تعديل شدۀ اين قانون و مواد تصويب شدۀ ديگر معلومات داده نشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement