خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٠٠ خانواده در مرکز ولسوالى صياد سرپل، از انرژى برق مستفيد شدند

٣٠٠ خانواده در مرکز ولسوالى صياد سرپل، از انرژى برق مستفيد شدند

Jan 14, 2019 - 16:29

سرپل (پژواک، ٢٤ جدى ٩٧): با تکميل شدن يک پروژۀ برق به هزينۀ ٢١ ميليون افغانى، ٣٠٠ خانواده در مرکز ولسوالى صياد ولايت سرپل، از انرژى برق مستفيد گرديدند.

اين پروژه، امروز طى مراسمى در مرکز اين ولسوالى به اشتراک والى و برخى مقام هاى ديگر و مردم محل به بهره بردارى سپرده شد.

عبدالقادر آشنا والی سرپل، در اين مراسم گفت که کارهاى مقدماتى اين پروژه، حدود نُه سال پيش آغاز شد؛ اما بنا بر مناقشه اى که میان مردم صیاد و مردم قریه القانی مرکز سرپل وجود داشت به تاخير افتاد.

وى گفت که سرانجام جنجالى که مردم صیاد مانع رفتن آب به قریه القانی میشد و در مقابل مردم القانی مانع رفتن برق به صیاد میشد، با تلاش حکومت محلی و بزرگان دو طرف حل گردیده و برق به صیاد رسید.

انجنیرجلال الدین رییس نماينده گى شرکت برشنا در سرپل گفت که این پروژه به هزینه شش میلیون افغانی برنامه همبستگی ملی، یک میلیون و يکصد هزار افغانی از مردم این ولسوالی و چهارده میلیون افغانی از بودجه شرکت برشنا عملى شده است.

او افزود که ٣٠٠ فاميل يادشده، با نصب یک ترانسفارمر ۲۵۰ کیلو وات و تمديد شبکه، از نور برق مستفيد شدند.

وى بدون ارايه جزييات در مورد شمار خانواده ها در اين ولسوالى گفت که قرار است در آينده دو ترانسفارمر دیگر نیز در اين ولسوالى نصب و شمار ديگرى از خانواده ها نيز از انرژى برق مستفيد شوند.

کسانى که از انرژى برق مستفيد شده اند، ابراز خرسندی نموده گفتند که دسترسى به انرژى برق باعث روشنایی منازل، دسترسی جوانان به انترنت، آموزش و سهولت هاى ديگر مى شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement