خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برفکوچ در بدخشان دو کشته و٣ زخمى برجاى گذاشت

برفکوچ در بدخشان دو کشته و٣ زخمى برجاى گذاشت

Jan 15, 2019 - 14:41

فيض آباد(پژواک، ٢٥جدى ٩٧): در اثر سرازیر شدن برفکوچ در دو ولسوالی بدخشان، دوتن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمى گرديده اند.

سید عبدالله همایون دهقان رئیس مبارزه با حوادث طبيعى  ولایت بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که پس ازبرفباری های شدید و وقوع طوفان در ولسوالی اشکاشم، دو جوان که بخاطر شکار به دره  قریۀ فتور اين ولسوالى رفته بودند، در اثر برفکوچ يکتن آنها تلف گرديده و ديگرى شديدا زخمى شده است.

به گفته دهقان، همچنان سرازيرشدن برفکوچ درقريۀ شنگان ولسوالى ياوان، زندگى يک محصل را  گرفت که براى سپرى کردن ايام رخصتى، از کابل به سوى خانه اش در اين ولسوالى ميرفت.

 منبع به پژواک گفت که جسد اين محصل، توسط مردم محل از زیر برف بیرون کشيده شد و به خانواده اش تسليم داده شد، ضمنا دراين حادثه دو تن ديگر زخمى شده اند.

درعين حال، احمد جاوید راغی منشی شورای ولایتی بدخشان، به پژواک گفت که  فعلا راه های مواصلاتی ۳ ولسوالی راغستان٬ کوهستان و یاوان به شمول ۵ ولسوالی دروازها در اثر ریزش برف سنگین و وقوع طوفان ها به روی ترافیک محل و مسافرین مسدود مى باشد.

اين منبع محلى افزود افرادیکه بنابر ضرورت دراين مسيرها سفر مینمایند، در مسیر راه طعمه برفکوچ میگردند و جان شان را از دست میدهند.

از سويى هم رئیس مبارزه با حوادث طبيعى بدخشان، به پژواک گفت که بر علاوۀ راه هاى مواصلاتى، ۱۲ ولسوالی که قبلا در اثر برفباری مسدود گردیده بود، فعلا در نتيجه ريزش برف شديد، راه ولسوالیهاى شهر بزرگ و درایم نيز مسدود شده است.

وى با بيان اينکه راه موصلاتی ۱۴ ولسوالی بدخشان با مرکز ولایت مسدود میباشد، افزود که ریاست فواید عامه اين ولايت، تلاش دارد تا با استفاده از امکانات دست داشته، این راه ها را هرچه زودتر به روی ترافیک و مردم محل باز نمايد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement