خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج تن از نیروهای امنیتی در فاریاب تیرباران شدند

پنج تن از نیروهای امنیتی در فاریاب تیرباران شدند

Jan 16, 2019 - 17:08

میمنه (پژواک،۲۶جدی۹۷): منابع محلی در فاریاب می گویند که ۵ تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی قیصار اين ولايت، توسط طالبان مسلح تیرباران شده اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامش گرفته شود، به آژانس خبری پژواک گفت که این رویداد، شب گذشته در منطقه بوره غن خواجه های ولسوالی قیصار، رخ داده است.

منبع افزود: "نیروی امنیتی شامل دو پولیس ملی، دو پولیس محلی و یک خیزش مردمی، در منطقه یادشده در یک مسجد بودند که به دست طالبان افتاده اند."

وی افزود که طالبان، این سربازان را پس از بازداشت تیرباران کردند و اسلحه و موترسایکل های آنها را با خود بردند.

مسئول مطبوعات پولیس فاریاب، از این رویداد بی اطلاعی کرده است.

اما سید عبدالباقی هاشمی و محمد نادر سعیدی دو عضو شورای ولایتی که از قیصار هستند، تایید کردند که پنج نیروی امنیتی، شب گذشته به دست طالبان افتاده و تیرباران شدند که چاشت امروز نماز جنازه آنها را خواندند.

طبق یک خبر دیگر، در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین مستقر در شمال کشور، به آژانس پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که در نتیجه حمله هوایی در ولسوالی گرزیوان، ابوطلحه یک تن از سرگروپان طالبان مسلح، با شش تن از افراد تحت امرش، کشته شده است.

اما مولوی حمیدالله دانش ولسوال نام نهاد طالبان براى گرزیوان می گوید که به نام ابوطلحه هیچ سرگروپ نداشتند و کسی در حمله هوایی کشته نشده، صرف یکتن جراحت سطحی برداشته است.

از سوى ديگر، سه كودك اسیر شده در جمع طالبان رها گردیدند.

منابع امنیتی در ولایت فاریاب، اول هفته جاری از دستگیری ۱۳ طالب مسلح در جریان عملیات نیروهای مشترک افغان و ائتلاف از ولسوالی خواجه سبزپوش خبر دادند و شماری از باشنده گان محل، در تماس با پژواک گفتند که ۷ تن از دستگیر شده گان اطفال زیر سن می باشند.

اکنون نقیب الله فایق والی فاریاب، از رهایی سه کودک که در جریان عمليات نيروهاي امنيتى از خواجه سبزپوش گرفتار شده بودند، خبر داده می‌گوید که این اطفال بی گناه هستند؛ اما طالبان آنها را آموزش نظامی داده به زور و اکراه در جنگ ها کار می‌گرفتند.

وى افزود که خانواده های كودكان تعهد سپرده اند كه پس از این، فرزندان شانرا به قرارگاه هاى طالبان نمى فرستند.

والى فاریاب براى كودكان رها شده، لباس و به خانواده هاى شان مواد غذايى كمك نمود.

در آغاز هفته جاری، نیروهای افغان و ائتلاف، عملیاتی را از زمین و هوا در خواجه سبزپوش راه اندازی نموده از تخریب یک قرارگاه سرگروپ طالبان به نام قارى تاج الدين، کشته شدن ۲۰ طالب، مجروحیت ۷ تن و اسارت ۱۳ تن دیگر خبر داده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement