خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یفتلی: امنیت شاهراه مزار- شبرغان به زودی تامین می شود

یفتلی: امنیت شاهراه مزار- شبرغان به زودی تامین می شود

Jan 16, 2019 - 16:06

شبرغان(پژواک،۲۶جدی۹۷): مقام های امنیتی کشور، از تامین امنیت شاهراه نمبر یک مزار- شبرغان در آیندۀ نزدیک خبر داده می گویند که در حال حاضر، کار ایجاد پوسته ها و بیزهاى امنیتی در مسیر شاهراه یادشده ادامه دارد.

این مطلب را سترجنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز قوای مسلح و سترپاسوال محمد اختر ابراهیمی  معین ارشد وزارت امور داخله، امروز دريک نشست خبری در شهر شبرغان بیان کرده اند.

  یفتلی گفت که اکنون عملیات نیروهای امنیتی در مسیر شاهراه شبرغان- مزارشریف ادامه دارد و مخالفان مسلح دولت در مناطق مختلف این شاهراه، ضمن مقاومت کوتاهی که داشتند، با دادن شش کشته از محلات متواری شده اند.

او تصریح کرد که در این معبر، بیزهای(پايگاه) امنیتی در نظرگرفته شده و پوسته های امنیتی که نیز از بعضی مناطق برداشته شده، دوباره احیا خواهد شد.

یفتلی افزود: "چالش های امنیتی در مربوطات ولایت جوزجان، ضمن تدویر جلسه امنیتی با مسئولین ذیربط مورد بحث قرار گرفت و ما روی ملحوظات نظامی، نمیتوانیم از تصامیم اتخاذ شده، رسانه ها را در جریان قراردهیم."

سپس سترپاسوال محمد اختر ابراهیمی معین ارشد وزارت امور داخله گفت که روی ابعاد مختلف موضوعات امنیتی این شهر گفتگو صورت گرفته و به مسئولین مربوطه هدایت لازمه سپرده شده است.

وی تصریح کرد که در اینجا گارنیزیون مشترک ایجاد خواهد شد و این گارنیزیون، با اجرای گزمه های سیار، امنیت را به مردم شهر شبرغان تامین خواهد کرد.

سفراین دو مقام بلندپایه وزارت دفاع و داخله، در حالی به شهرشبرغان صورت می گیرد که وضعیت شاهراه نمبریک مزار- شبرغان، در این اواخر دچار بحران امنیتی شده است و تعدادی از پوسته های امنیتی نیروهای خیزش مردمی، توسط مخالفین دولت تخریب و سربازان آن کشته شده اند.

این دو مقام امنیتی بلند پایه حکومت، ظهر امروز غرض یک بازدید کاری و ارزیابی مسایل امنیتی وارد مرکز ولایت جوزجان شده و ضمن تدویر نشست مشورتی با مسئولین امور چالش های امنیتی را دراین ولایت مورد ارزیابی قرار دادند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement