خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفیر افغانستان مشکلات مسافرين را در تورخم از نزدیک مشاهده کرد

سفیر افغانستان مشکلات مسافرين را در تورخم از نزدیک مشاهده کرد

Jan 17, 2019 - 16:02

 

کابل (پژواک، ۲۷ جدی ۹۷):  لطف الله مشعل سفیر افغانستان در اسلام آباد، مشکلات مسافرین افغان را در تورخم از نزدیک مشاهده کرد.

سفارت افغانستان مقیم اسلام آباد، به تاریخ ۲۷ جدی، طی انتشار خبرنامه نگاشته است که لطف الله مشعل سفیر افغان، دیروز با برخی مسؤولین دیگر به تورخم رفته  و درآن جا با مسافرین و مسؤولین امنیتی هر دو کشور دیدار نمود.

در خبرنامه درج است که مشعل در تورخم با مسافرین، تاجران و مسؤولین اتحادیه ترانسپورتی از نزدیک دیدار نمود و همچنان از مسؤولین خواست تا در عرصه تردد و مشکلات دیگرمسافرین تسهیلات را ایجاد نماید و روند صدور ویزه دخولی و خروجی  را نیز تسریع کند.

مشعل در تورخم با مسؤولین کمیساری افغانستان و مسؤولین ذیدخل دیگر نیز بازدید نمود و دستور داد تا تسهیلات لازم را برای مسافرین فراهم نموده و مشکلات آنان را مرفوع سازند.

نامبرده در تورخم با مسافرین نیز دیدار بعمل آورد، مشکلات آنها را دریافت کرد و تعهد رسیدگی به آنها را سپرد.

در خبرنامه درج است که تمدید رفت و آمد وسایط باربری از مسیر تورخم، ایجاد صفوف علیحده برای بیماران و مسافرین زن، تسریع روند طی مراحل پاسپورت ها و ایجاد تسهیلات ضروری در دروازه تورخم را تعهد سپرد.

این درحالیست که از یکسال گذشته بدینسو، به سبب مشکلات، ازدحام افزایش یافته و گذر از این مسیر، چند ساعت را در بر میگیرد.

چند روز پیش، تاجران منطقه لندیکوتل آن سوی تورخم با راه اندازی مظاهره ، علیه نظامیان پاکستان شعار داده و ادعا کردند که جلو تجارت آنها را گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement