خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضين در هرات خواهان محاکمۀ قاتلان يک صراف شدند

معترضين در هرات خواهان محاکمۀ قاتلان يک صراف شدند

Jan 19, 2019 - 17:39

هرات (پژواک، ٢٩ جدى ٩٧): شماری از صرافان و شهروندان هرات در پی قتل یک صراف، امروز دست به اعتراض زدند و از حکومت خواهان محاکمۀ قاتلان این صراف شدند.

 آنان میگویند که اگر به خواست شان پاسخ قناعت بخشی داده نشود، به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.

شام روز جمعه دو تن از دزدان مسلح، یک تن از صرافان را در مربوطات ناحیه اول شهر هرات کشته و سپس ٢٠ هزار دالر او را به سرقت بردند.  این دو سارق مسلح در یک درگیری با پولیس زخمی و سپس بازداشت شدند.

حالا معترضان خواهان محاکمه علنی این دزدان اند.

بهاءالدین رحیمی رییس اتحادیه صرافان هرات گفت: "تظاهرات امروز بخاطر پولیس نیست، بلکه حمایت می کنیم از پولیس؛ صرف خواست ما از ارگانهای عدلی و قضایی، این است که دزدان را به اشد مجازات محکوم کنند."

عبدالظاهر یکی از صرافان معترض به پژواک گفت: "تمام ما صرافان تا زمانیکه این دزدان اعدام نشوند، ما هم اعتصاب می کنیم و هم تظاهرات خود را گسترده تر ادامه می دهیم."

معترضین که در مقابل ساختمان مقام ولایت هرات گرد آمدند، هشدار می دهند که اگر به حق طلبی شان بهايی داده نشود، به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.

 این اعتراض کننده ها گفتند که اگر در وضعیت امنیتی بهبودی رونما نگردد، در چند سال آینده آنان مجبور به ترک کشور خواهند شد.

اسدالله سلیمانزاده یک تن از ضرافان هرات گفت: "خواست ما از دولت همین است، کسی که این صراف را به قتل رسانده، باید عاملین آنرا هم اعدام کند؛ و گرنه این مجرمین را در اختیار خود ما قرار بدهد که خود ما اعدام کنیم."

حسیب الله، صراف دیگر گفت: "باید قانون تطبیق شود و این دزدان اعدام شوند تا درس عبرت برای دیگران شود."

وکیل احمد کرخی یک تن از اعضای شورای ولایتی هرات نیز از نهادهای عدلی و قضایی، خواهان رسیدگی سریع به این دوسیه شد.

 وی از ارگانهای عدلی و قضایی خواست تا این مجرمین را به شدیدترین جزا محکوم کنند.

درهمین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، به پژواک گفت: "به شکایات و خواست های معترضین رسیدگی می شود، میخواهم اطمنیان دهم که در روشنایی قانون، به این پرونده رسیدگی جدی می گردد."

این بار نخست نیست که در پی سرقت های مسلحانه، شهروندان هرات به قتل می رسند. همه روزه در سرقت های مسلحانه از راننده های موتر، موترسایکل و حتی از دکاندارها چنین واقعه هايی به ثبت می رسد.

در این مورد که پولیس اجازۀ شلیک را گرفته بود، هر دو سارق را مجروح ساخته، که فعلا تحت نظارت پولیس در شفاخانه به سر میبرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement