خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهراه سالنگ بر روى ترافیک مسدود شد

شاهراه سالنگ بر روى ترافیک مسدود شد

Jan 20, 2019 - 09:09

چاریکار (پژواک، ٣٠ جدى ٩٧): شاهراه سالنگ از اثر برفبارى هاى سنگين از شب گذشته به اين سو بر روى ترافيک مسدود شده و مسوولان محلى باميان و ميدان وردک از مسدود شدن چندين کوتل به اثر برفبارى ها در اين دو ولايت خبر داده اند.

اين شاهراه در کوه هاى سالنگ از طريق يک تونل عبور و ولايت هاى شمال را با مرکز کشور وصل مى کند.

انجینر عبدالبصیر حبیبی آمر حفظ و مراقبت سالنگ ها به آژانس خبرى پژواک گفت که از سه روز به اين طرف در سالنگ ها برف مى بارد که ضخامت آن به ١٢٠ سانتى متر رسيده است.

موصوف گفت که اين شاهراه به دليل خطر احتمالى برفکوچ ها از هشت و نيم شب گذشته بر روى ترافيک مسدود شده و موترها در منطقۀ تاجکان ولسوالى جبل السراج پروان و منطقه ملخان ولايت بغلان متوقف شده است.

عبور از اين شاهراه در زمستان با خطر همراه بوده می ‌تواند.

در ماه دلو سال ١٣٨٨ به اثر برفکوچ ها و توفان شدید در سالنگ جنوبى حدود ١٧٠ تن جان باختند و ١٢٥ تن ديگر جراحت برداشتند.

از سوى هم مسوولان محلى در باميان از مسدود شدن کوتل شاطو در مسیر پنجاب- یکاولنگ، کوتل حاجيگگ در مسیر بامیان- کابل و کوتل قوناق در مسیر بامیان- دایکندی به اثر برف باری و برف کوچ خبر داده اند.

بر پايه معلومات منابع محلى، ارتباطات ولسوالی های دایمیرداد، حصه اول بهسود با حصه دوم بهسود و ولسوالی جلریز وولسوالی دایمیرداد با جلريز در نتيجه برفبارى هاى کاملاً قطع گرديده است.

عبدالاحد مبارز ولسوال یکاولنگ به آژانس خبرى پژواک گفت که وزش طوفان، مسیر کوتل شاتو را مسدود ساخته وفعلاً بروی ترافیک مسدود است.

محمد عظیم فرید ولسوال شیبر به پژواک گفت ،بآنکه درکوتل حاجيگگ روزگذشته برف پاکی جریان داشت ؛اماشب گذشته به اثر برف باری و طوفان اين مسيرنيزبروى ترافيک مسدود شده است.

اما وی افزود که فعلا کوتل شیبرکه بامیان را از طریق پروان به کابل وصل میسازد، باز است وعبورو مرور جریان دارد

درعين حال جان آقاباشنده ولسوالى مرکز بهسود ميدان وردک به پژواک گفت که به اثربرف باری ،طوفان شدید وبرف کوچ تمامی راههای این ولسوالی مسدود شده است.

عبدالغنی ولسوال حصه اول بهسود به پژواک گفت که ارتباط ميان اين ولسوالى با تمامی ولسوالی های همجواراين ولايت قطع شده است.

وی افزود که میزان برف باری در ولسوالی های بهسود١ ،بهسود ٢ ودایمیرداد به بيش از٣٠ سانتیمتر میرسد.

اين درحاليست که بگفته مسوولان محلى اين ولايت ، میزان برف باری درشهرباميان بین ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر همراه با طوفان می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement