خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی: روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد

رئیس جمهور غنی: روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد

Jan 21, 2019 - 10:06

کابل (پژواک، اول دلو ۹۷): رئیس جمهور غنی مى گويد که روند اجماع مدیریتی وزارت امور داخله که در دورۀ مدیریت امرالله صالح آغاز شده بود، ادامه یابد و تصامیم از فرد محوری به نهاد محوری باید مبدل شود.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری که امروز به آژنس خبری پژواک رسیده، آمده است که رئیس جمهور غنی شام دیروز به وزارت امور داخله رفته و با هیات رهبری آن وزارت دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله گزارش اجرآات را در بخش اصلاحات، مبارزه با فساد، سطح اکمالات، تعیینات از طریق بورد، شایسته سالاری، مبارزه با جرایم، مشارکت زنان، توزیع زمین و اجرای کوپون برای فامیل های شهدا و روند مصرف بودجه به رئیس جمهور ارائه کرد.

غنی، ضمن تشکری از کارکردهای وزارت امور داخله گفت که به ‌خاطر اینکه در روند اجماع مدیریتی وقفه به وجود نیاید، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، امور وزارت داخله را تا تعیین وزیر داخله جدید، انجام می دهد.

وی افزود که دیدگاه واحد و مشخص در وزارت امور داخله به وجود آمده که از دفاعی به تعرضی مبدل شده است.

موصوف از مدیریت پولیس در انتخابات پارلمانی و روند ثبت نام کاندیدان ریاست جمهوری تشکر کرد و هدایت داد که یک گروپ کاری به منظور مدیریت امنیت انتخابات در وزارت امور داخله ایجاد گردد و ترتیبات همه جانبه برای امنیت انتخابات گرفته شود.

رئیس جمهور بر اصلاحات در پولیس، تغییر وضعیت قوای خاص و امنیت کلان شهرها و شاهراه ها تاکید کرده، گفت که با همکاری اردوی ملی شاهراه ها تامین امنیت شوند.

همچنان غنی بر تامین امنیت بنادر توسط پولیس نیز تاکید نموده، گفت: "با تامین امنیت ما باید عواید خود را افزایش دهیم."

در ادامه غنی ضمن تاکید بر تعلیم و تربیه، رسیدگی به فامیل های شهدا، اعاشۀ به موقع پولیس و جلب و جذب در صفوف پولیس، افزود که مدیریت واحد و هدفمند موجب اعتماد مردم می شود.

وی گفت که تعهدات جامعه جهانی برای حمایت از نیروهای امنیتی باقی است و قوای امنیتی هرگز در پروسۀ صلح مورد معامله قرار نخواهند گرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement