خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"روند اخذ پول در شفاخانه حوزوی هرات بايد متوقف شود"

"روند اخذ پول در شفاخانه حوزوی هرات بايد متوقف شود"

Jan 21, 2019 - 17:36

شهرهرات (پژواک، اول دلو ٩٧): شورای ولایتی و برخی باشنده گان هرات، از حکومت میخواهند تا روند اخذ پول در شفاخانه حوزوی این ولایت متوقف گردد.

پس از توقف مؤقتی روند اخذ فیس در شفاخانه  حوزوی هرات در چند روز گذشته، اکنون اینجا شماری از باشنده گان هرات و شورای ولایتی،  امروز گردهم جمع شدند و خواهان توقف دايمی این روند شدند.

آنان هشدار دادند که اگرروند اخذ پول در شفاخانه حوزوی هرات متوقف نشود، دست به اعتراض خواهند زد.

کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات، پولی شدن ارایه خدمات صحی را خلاف قانون خواند و گفت: "ارایه خدمات صحی مطابق به قانون رایگان است و حالا که آنرا پولی کردند، این یک حرکت خلاف قانون است و آن جفا به حق مردم است."

شماری از شهروندان، این عملکرد حکومت را در راستای پولی شدن روند خدمات رسانی صحی، غیر قابل قبول به شهروندان هرات می‌دانند و تأکید دارند که اگر این روند توقف داده نشود، دست به اعتراض های گسترده ای خواهند زد.

سهراب یک تن از باشنده گان هرات گفت: "اگر حکومت به خواست بر حق مردم توجه نکند، ما تظاهرات گسترده را به راه می اندازیم و از حق خود دفاع می کنیم.»

عبدالله یکی دیگر از شهروندان گفت: "خدمات صحی برای تمام مردم افغانستان، رایگان است و امروزه خدمات را پولی کردند که این جفا به حق مردم است و ما ایستاده گی میکنیم."

اما محمد آصف کبیر معاون رياست صحت عامه هرات، این اقدام را بر اساس دستور وزارت صحت عامه قابل اجرا می‌داند و به این باوراند که این روند، میتواند در بهبود وضعیت کیفی این شفاخانه تأثیر گذار باشد.

معاون ریاست صحت عامه هرات تأکید دارد که آنان، در حال استخدام کارمندان بیشتر در این بخش هستند و دوباره این روند آغاز خواهد.

از چندی به این طرف، روند خدمات رسانی صحی در شفاخانه هاى کشور پولی شده و این روند، برای نخستین بار از ولایت هرات آغاز شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement