خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با خانواده ها و افراد مستحق در پروان و غور مساعدت صورت گرفت

با خانواده ها و افراد مستحق در پروان و غور مساعدت صورت گرفت

Jan 22, 2019 - 18:24

چاريکار، فيروزکوه (پژواک، ٢ دلو ٩٧): نهاد خيريۀ «الحيات العالميه» عربى، با ١٥٠٠ خانوادۀ مستحق در پروان، مواد خوراکی و موسسه خیریه جام غور، با يازده نهاد تعلیمی و صحی و ده ها فرد مستحق مواد لازم را کمک کرد.

عبدالواحد کریمی ريیس عودت مهاجرین پروان گفت که ٢٤ کيلوگرام مواد خوراکی شامل آرد، برنج، روغن، بوره و لوبیا امروز به ٤٦٨ خانوادۀ مستحق چون بيجا شده ها، مهاجرين عودت کننده و بى بضاعت امروز در مرکز اين ولايت توزيع شد. 

وى گفت که قرار است فردا و پس فردا در ولسوالی های جبل سراج و بگرام اين ولايت نيز اين چنين مواد به خانواده هاى مستحق توزيع شود.

موصوف گفت که در کل ١٥٠٠ خانواده از اين مساعدت مستفيد خواهند شد. 

عبدالرشید باشنده مرکز ولایت پروان که سال گذشته از ايران عودت نموده گفت که اين مواد، مشکل چند روز خانواده ده نفرى او را رفع نمى کند.

وى از موسسات خيريه خواست تا با نيازمندان کمک هاى بيشتر نمايند.

همچنان يازده نهاد تعلیمی و صحی و ده ها فرد مستحق از کمک های موسسه خیریه جام غور مستفید شدند.

حمیدالله ژواک، رئیس موسسه خیریه جام غور گفت که این کمک ها شامل میز، چوکی، الماری، کمپیوتر و کتابچه برای نهاد های تعلیمی، ویلچر، چوکی تشناب و عصا چوب برای افراد دارای معلولیت و همچنان تخت شفاخانه، دوشک، لباس پرسونل صحی، دستکش، بنداژ، سورنج، کاغذ تشناب، کاغذ مرطوب، پمپرز و ده ها کارتن مواد طبی برای نهادهای تعلیمی، صحی و افراد دارای معلولیت توزیع گردید.

وى افزود که کلینیک اشترخان فیروزکوه و لیسه سلطان شهاب الدین غوری، درخواست کمک به این موسسه را سپرده بودند و بعد از شش ماه تاخیر بشمول این دو نهاد، به ۱۱ نهاد نیز کمک صورت گرفت.

نهادها و افرادى که مساعدت های موسسه خیریه جام غور را دریافت نموده اند، با اظهار قدردانی از فعالیت های این نهاد، خواستار ادامه کمک به دیگر نهاد ها و افراد نیازمند هستند.

محمد احمدی آمر لیسه سلطان شهاب الدین غوری گفت که آنان یک صنف کمپیوتر را با تمامی امکانات از قبیل کمپیوتر لبتاب-دسکتاب، میز و چوکی و الماری از کمک های موسسه خیریه جام غور ایجاد نمودند، که منبعد شاگردان این لیسه علاوه بر درسهای نظری، کار عملی برای آموزش کمپیوتر را نیز فرا می گیرند.

آقای احمدی گفت که علاوه بر ایجاد صنف کمپیوتر برای شاگردان، آنان ۱۴۰ جلد کتابچه، دو عراده ویلچر، مواد مورد نیاز لابراتوار، کاغذ تشناب، کاغذ مرطوب و چند کارتن مواد مورد نیاز را از این موسسه خیریه دریافت نموده اند.

ازسويی هم گل احمد رستمی آمر شهدا ومعلولین غور نیز ضمن استقبال از کمک های این موسسه برای افراد دارای معلولیت، خواستار توجه بیشتر در حل مشکلات وکمک به این افراد ازسوی این موسسه خیریه شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement