خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دنمارک از پروسه دولت سازی و روند صلح افغانستان پشتیبانی نمود

دنمارک از پروسه دولت سازی و روند صلح افغانستان پشتیبانی نمود

Jan 22, 2019 - 18:43

کابل (پژواک، ٢ دلو ٩٧): سفیر دنمارک در کابل ميگويد که آنان آماده اند تا حکومت افغانستان را در هر مرحله از پروسۀ صلح همکاری نمایند.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر شوراى امنيت ملى، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، بعد از ظهر امروز با سفیر دنمارک مقیم کابل دیدار کرد.

منبع افزوده است که دو جانب، روی همکاری های مشترک بخصوص پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغانها و روند دولت سازی بحث و تبادل نظر کردند.

سفیر دنمارک، از تداوم همکاری های کشورش با افغانستان اطمینان داده گفت که دنمارک از برنامه های دولت سازی حکومت افغانستان مانند میثاق شهروندی که توسط خود حکومت به پیش برده می شود، حمایت همه جانبه می کند.

وی گفت که تأمین صلح و ثبات در افغانستان، تنها از طریق گفتگوهای بین الافغانی ممکن است و باید طالبان افغان، همراه حکومت افغانستان گفتگوی مستقیم نمایند.

سفیر دنمارک اضافه کرد که ما آماده هستیم تا حکومت افغانستان را در هر مرحله از پروسه صلح همکاری نماییم.

مشاور امنیت ملی کشور، ضمن قدردانی از همکاری های دنمارک با افغانستان، از تجدید تعهد همکاری این کشور به خصوص در عرصۀ دولت سازی استقبال کرد و بر تقویت مناسبات بیشتر میان دو کشور تاکید ورزید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement