خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٩٨ درصد بودجه انکشافى ولايت دايکندى در سال جارى به مصرف رسيده است

٩٨ درصد بودجه انکشافى ولايت دايکندى در سال جارى به مصرف رسيده است

Jan 22, 2019 - 15:16

کابل(پژواک،٢جدى٩٧): مسئولان محلى در دایکندی ‌می‌گویند نزدیک به ۹۸ درصد بودجه انکشافی این ولایت در سال مالی ۱۳۹۷ به مصرف رسیده است.

عوض علی پویا رئیس اقتصاد به آژانس خبرى پژواک گفت که بودجه انکشافی دایکندی در سال مالی ۱۳۹۷ بیش از ۱۷ میلیون دالر بود که از آن جمله نظر به گزارش ادارات مربوطه، ۹۸ درصد بودجه به مصرف رسیده است.

به گفته وى، طی سال مالی جمعا ۱۲۴پروژه انکشافی از سوی وزارت مالیه منظور گردیده بود، که ازجمله کار۷۵ پروژه تکمیل، ۳۲ پروژه تحت کار، ۱۰پروژه متوقف و ۸ پروژه دیگر آغاز نگردیده است.

پويا افزود که ازجمله اين پروژه ها؛ ۵۳ پروژه درسکتور زراعت وانکشاف دهات،  ۲۱ دربخش معارف، ۱۷پروژه مربوط به زیربنا و منابع طبیعی، ۷ پروژه درعرصۀ حکومتداری، ۱۴مربوط به صحت، ۷ پروژه در بخش اقتصاد و۵ پروژۀ ديگر براى انکشاف سکتور خصوصی ومصئونیت اجتماعی  اختصاص يافته است .

بربنياد معلومات اين منبع محلى، طى سال روان مالى، ۴۵ پروژه در سکتور زراعت و انکشاف دهات، ۱۰پروژه در معارف و فرهنگ، ۵ در اقتصاد و سکتور خصوصی، ۴ در صحت، ۴ در حکومتداری، ۴ در مصئونیت اجتماعی  و ۳ پروژه  درسکتور زیربنا و منابع طبیعی تطبيق گرديده است.

پویا ، انتقالی بودن پروژه‌ها و تلاش ادارات درراستای طی مراحل پروژه‌ ها را از جمله دلايلى عنوان کرد که بودجه انکشافی سال مالی۱۳۹۷ اين ولايت، نسبت به هر سال دیگر بیشتر به مصرف رسيده است.

رئیس اقتصاد دایکندی گفت که پروژه‌هاى متوقف، مربوطِ بخش‌های صحت و معارف می‌باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement