خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئيس جمهور: باید امنیت ملی تحرک و پیشرفت دوامدار داشته باشد

رئيس جمهور: باید امنیت ملی تحرک و پیشرفت دوامدار داشته باشد

Jan 23, 2019 - 11:13

کابل (پژواک، ۳ دلو ۹۷): رئیس جمهورغنی، ضمن عیادت از وضعیت صحی زخمیان منسوبین امنیت ملی، گفت که باید امنیت ملی تحرک و پیشرفت دوامدار داشته باشد و بدون یک امنیت ملی فعال و متحرک، آرزوهای مردم برآورده نمی شود.

در خبرنامه ارگ که در اختیار آژانس خبری پژوک قرارگرفته، آمده است که رییس جمهورغنی، شام دیروز به قرارگاه شش‌درک ریاست عمومی امنیت ملی رفت و به خاطر رویداد تروریستی روز گذشته در میدان شهر، با هیات رهبری و منسوبین آن ریاست، ابراز تسلیت و غم شریکی نمود.

در این دیدار که در قرارگاه شش درک ریاست عمومی امنیت ملی انجام شد، محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی، از مواظبت و حمایت دایمی رییس جمهور از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به خصوص امنیت ملی تشکر و در مورد دستاوردهای ریاست عمومی امنیت ملی صحبت کرد.

رییس جمهورغنی گفت که امروز به منظور غم شریکی و تشکری از پیشرفت هايی که طی ده ماه اخیر در امنیت ملی صورت گرفته، آمده است.

وی گفت که عملیات ها و دستگیری هايی که نتیجۀ گزارش های امنیت ملی بود، یک دستاورد خوبی می باشد و امروز مردم اطمینان پیدا کرده اند که عاملین رویدادهای تروریستی، به جزای اعمال شان می رسند.

موصوف، به تحرک و پیشرفت دوامدار امنیت ملی تاکید کرده، افزود: «بدون یک امنیت ملی فعال و متحرک، آرزوهای مردم برآورده نمی شود.»

غنی خاطر نشان کرد که امنیت ملی باید نهادمحور شود، تا منافع کوتاه مدت و درازمدت افغانستان را تامین کند و سرمایه گذاری همه جانبه که روی امنیت ملی انجام شده، ادامه خواهد یافت.

او تصریح کرد: «افغانستان خط اول بیمۀ تمام دنیا است و روابط پایدار ما با دنیا هم محصول همین قربانی ها می باشد.»

سپس رییس جمهوری به شفاخانه غازی امان الله خان رفت و از وضعیت صحی منسوبین امنیت ملی که دو روز قبل، در اثر حملۀ تروریستی در میدان شهر زخم برداشته بودند، عیادت به عمل آورد.

رئیس جمهور غنی، ضمن ستایش از رشادت و قهرمانی منسوبین متذکره، به داکتران معالج وظیفه سپرد تا در زمینۀ تداوی مجروحین، از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ ننمایند.

این در حالی است که دو روز قبل، طالبان مسلح بالای قرارگاه یکی از مفرزه های خیزش مردمی امنیت ملی در میدان وردک، با استفاده از یک واسطه زرهی نظامی هاموی حمله نمودند که در نتیجه ۳۶ تن از نیروی های خیزش مردمی امنیتی ملی، کشته و ۵۸ تن زخمی شده اند.

این حمله، دو روز قبل در منطقۀ باغ زنانۀ میدان شهر صورت گرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan