خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نشست ستراتيژی ملی جوانان در کابل تدوير شد

نشست ستراتيژی ملی جوانان در کابل تدوير شد

Jan 23, 2019 - 16:26

کابل(پژواک، ٣ دلو ۹۷): معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ مى گويد که به زودى نام اداره هاى حکومتى را که در عملى شدن ستراتيژى جوانان کوتاهى نموده اند، با رييس جمهور و رسانه ها شريک مى سازد.

ستراتیژی ملی پنج ساله جوانان، در سال ١٣٩٦ ساخته شده است.

سيد كمال سادات معين امور جوانان که امروز در نشستى که براى مرور بر اين ستراتیژی در کابل تدوير شده بود گفت که مشكلات و فرصت های جوانان، در ستراتيژی ملی جوانان گنجانيده شده و راه های بيرون رفت از مشکلات موجود در بخش جوانان نيز شامل آن مى باشند.

به اساس معلومات او؛ اين ستراتيژى شامل مسايلى چون صحت، معارف، اشتغالزایی و مشارکت جوانان، جندر، صلح و امنیت، محیط زیست و ورزش است؛ اما برخى والى ها و اداره ها اين ستراتيژى را در حالى عملى نکرده اند که تمام اداره ها مکلف به عملى کردن آن مى باشند.

سادات ميگويد که معينيت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ؛ اين پروگروام را بخاطر ستراتيژی ملى بازنگرى تدوير نموده بود؛ تا اداره هاى مربوطه بعد از بازنگرى، نظريات خود را بامعينيت شريک سازند؛ معینیت، اين نظريات را با رياست جمهورى در میان گذاشته و بعد از تایید آن از طرف رياست جمهورى، مراسم افتتاح آن گرفته ميشود.

معين جوانان گفت که در ولايات و ديگر اداره هاى مربوطه، نشست ماهانه پاليسى ملى داير نمى شود. وى افزود که نام ها و راپور واليان، مسئولين و وزرایى را که در مورد تطبيق پاليسى ملى جوانان کوتا آمده و جلسه ماهانه دایر نکرده اند، به رييس جمهور ارايه ميکند. 

  موصوف گفت: "اين کار را بخاطری ميکند که رييس جمهور، میخواهد برای جوانان کار بيشتر ایجاد گردد."

به باور او هر گاه این ستراتیژی به شکل اساسی عملى شود، تا حد ممكن وضعيت جوانان تغيير مثبت خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement