خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ریاست اجرایی: عزل محقق خلاف روحيۀ موافقتنامۀ سياسى تشکيل حکومت است

ریاست اجرایی: عزل محقق خلاف روحيۀ موافقتنامۀ سياسى تشکيل حکومت است

Jan 24, 2019 - 15:48

کابل(پژواک،۴دلو۹۷): ریاست اجراییه حکومت، در واکنش به عزل محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه گفته است که ایجاد بی ثباتی، به نفع هیچ جناحی نیست و عزل محقق، در تضاد با روحیه موافقتنامه سیاسی تشکیل حکومت، می باشد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، امروز طی فرمانی حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی حکومت را برکنار کرد.

در اعلامیه ریاست اجرایی حکومت آمده است: «ايجاد بى ثباتی به نفع هيچ جناحی نيست، حکومت وحدت ملی در یک مقطع خاص تاریخی، بر اساس توافقنامه میان دو تیم انتخاباتی پیشتاز، به هدف ایجاد یک حکومت مشروع و کارا و حفظ ثبات و پای‌بندی به اجماع سیاسی، اصلاحات، روحیه همکاری و تصمیم‌گیری مشترک در حضور شاهدان داخلى و بين‌المللى، بنا نهاده شده است.»

منبع نگاشته است که خبر اخیر مبنی بر عزل محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی، كاملاً در تضاد با روحيه موافقتنامه سیاسی تشکیل حکومت‌ وحدت ملی می ‌باشد.

در اعلامیه تصریح شده است که هر نوع تصمیم یکجانبه و خلاف روحیه حکومت وحدت ملی، در این مرحله حساس تاریخی باعث تضعیف روحیه وحدت ملی، همکاری مشترک و تحریک بی‌ ثباتی می‌ گردد.

منبع نوشته است که حکومت وحدت ملی که بعد از بحران انتخاباتی ۲۰۱۴ به اساس موافقتنامه کابل شکل گرفت، تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده و تشکیل حکومت مشروع بعدی، به فعالیت خود ادامه می ‌دهد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement