خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سب استیشن برق شهر شبرغان تا دو ماه آینده به بهره برداری سپرده ميشود

سب استیشن برق شهر شبرغان تا دو ماه آینده به بهره برداری سپرده ميشود

Jan 24, 2019 - 10:24

شبرغان (پژواک،۴ دلو۹۷): کار ساختمان سب استیشن برق و مونتاژ تجهیزات آن در شهر شبرغان، به اتمام رسیده و قراراست تا دو ماه آینده، به بهره برداری سپرده شود.

انجنیر سید منصور پویا ریس د برشنا شرکت ولایت جوزجان، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که کار ساختمان سب استیشن برق در ساحۀ شصت جریب زمین به هزینه ۱.۷میلیون دالر کمک بانک انکشاف آسیایی در غرب شهر شبرغان که سه سال قبل آغاز گردیده بود، ۹۵ درصد تکمیل گردیده است.

وی افزود: «مرحله نصب و مونتاژ دستگاه های لازمه برقی آن نیز تکمیل شده که با اتمام کار پروژه، ظرفیت برق از حالت موجود چهار برابر افزایش خواهد یافت.»

به گفته پویا, در حال حاضر مردم شهر شبرغان جمع باشنده گان ولسوالی آقچه و خواجه دو کوه، از پانزده میگاولت امپیر برق استفاده میکنند که با تکمیل کار سب استیشن، این مقدار به حدود شصت و سه میگاولت  امپیرافزایش خواهد یافت .

موصوف گفت: «بُعد دیگر کار این پروژه آن است که سیستم کهنه و فرسوده برق موجود در شهر شبرغان نیز تعویض میشود و به جای آن، یک سیستم برق رسانی منظم جاگزین میگردد.»

او افزود که  کار ساختمان  سب استیشن برق، نود وپنج فیصد پیش رفته و قرار است تا دو ماه آینده  امور مربوط  آن تکمیل و به بهره برداری سپرده شود.

قمرالدین  پویا عزیزی یکتن از باشنده گان شهر شبرغان گفت: «پروژه ایجاد سب استیشن برق برای ما یک پروژه حیاتی است، که از یکسو با اتمام کار پروژه برای مردم برق تامین میشود و از جانب دیگر، فعالیت برخی از کارخانه های تولیدی در اینجا رنگ و رونق میگیرد.»

او مدعی است که در حال حاضر، وضعیت برق در شهر شبرغان خیلی خراب است؛ پرچوی های دوامدار, پایین بودن ولتاژ همه مسایلی است که آنها را برای استفاده از برق دچار مشکل ساخته، که این پروژه میتواند تمام نیازمندی های مردم را از ناحیه کمبود برق مرفوع سازد.

وی افزود: «بعضی اوقات برق به پیمانه اى ضعیف میشود که نمیتوانیم حتی تلویزیون را نیز روشن کنیم.»

نیلوفر حبیبی  یکتن از باشنده گان دیگر شهر شبرغان گفت که این پروژه، برعلاوه آنکه به  شهروندان شهر شبرغان حایز اهمیت است برای باشنده گان ولسوالی های این ولایت نیز اهمیت فراوان دارد.

موصوف افزود: «من میخواهم همزمان با تکمیل کار این پروژه، مسئولین در قسمت پایین آوردن قیمت صرفیه برق نیز توجه لازم را مبذول دارند.»

 به اساس معلومات د برشنا شرکت در شبرغان، در حال حاضر بیشتر از سی و هشت هزار خانواده در ولایت جوزجان، از برق استفاده میکنند که در این جمع، برخی از باشنده گان ولسوالی آقچه و خواجه دوکوه نیز شامل است و باشنده گان هشت ولسوالی دیگر این ولایت فاقد انرژی برق اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement