خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مظاهره کنندگان نيمروز: ما صلح می خواهیم جنگ بس است

مظاهره کنندگان نيمروز: ما صلح می خواهیم جنگ بس است

Jan 24, 2019 - 13:23

زرنج (پژواک، ٤ دلو ٩٧): هزاران باشندۀ ولايت نیمروز، با برگزاری تظاهرات در شهر زرنج مرکز اين ولايت، حمایت و پشتيبانی شان را از تلاش ها براى تامين صلح در کشور اعلام نمودند. 

مظاهره کننده گان، شعارهای «ما صلح می خواهیم»، «جنگ بس است» را سر مى دادند.

عتیق نورزاد ریيس جامعه مدنی نیمروز و يک تن از اشتراک کننده گان اين حرکت مدنى، گفت که این تظاهرات یک هدف صلح خواهانه دارد و به پشتیبانی از نشست های اخیر در رابطه به صلح برگزار شده است.

در کنار تلاش هاى صلح حکومت افغانستان، از طريق ايجاد هيئت مذاکره کننده و يک بورد مشورتى که در کنار شوراى عالى صلح کار کنند، نماينده گان طالبان و ايالات متحده امريکا نيز چهار بار گفتگو کرده اند.

فضل کریم رسولی یک تن ديگر از برگزار کننده گان این مظاهره که به نمايندگى از ديگران صحبت مى کرد، گفت که اقشار مختلف جامعه، شامل اين تظاهرات مى باشند.  

به گفتۀ او حدود پنج هزار تن در اين راهپيمايى شرکت دارند و اين اشتراک گسترده مردم، نشاندهنده این است که مردم سخت تشنه صلح بوده و از هر اقدامی که در جهت صلح بر داشته شود، حمایت و پشتیبانی می کنند.

همچنان او افزود که مظاهره کننده گان، از طرف هاى درگير مى خواهند که به پای میز مذاکره بنشیند؛ زيرا با زور تفنگ هیچ طرف نمی تواند خود را پیروز میدان سازد. 

نورالرحمن هوتک  شاروال ررنج گفت که این حرکت، خود جوش بوده و نشاندهنده نیاز مردم  به صلح است.

به گفتۀ او، اعضاى شوراى ولايتى، شاروالى، رياست اطلاعات و فرهنگ در نظم اين تظاهرات همکارى کرده اند.  

به گفتۀ وى، اين مظاهرۀ بى پيشينه در نيمروز، به حمایت از اقدامات اخیر رییس جمهور و همچنان ندای صلح خواهی مردم نیمروز بوده است. 

نجیب یک تن از اشتراک کننده گان گفت: «امروز از هر روز دیگری روزنه های بهتری بخاطر صلح در کشور گشوده  شده و امید مردم بیشتر شده، امید طرف های در گیر از خود گذشت نموده و به جنگ ٤٠ ساله تحمیلی در کشور  و بدبختی و ویرانی نقطۀ پایان گذاشته شود.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement