خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ماهی های پاکستانی بدون رعایت حفظ الصحه در شهر کابل به فروش می رسد

ماهی های پاکستانی بدون رعایت حفظ الصحه در شهر کابل به فروش می رسد

Jan 27, 2019 - 14:45

کابل (پژواک، ۷ دلو ۹۷): در حاليکه وزارت زراعت، از رُشد فارم های ماهی پروری در کشور خبر می دهد و تولید انبوه ماهی را برای مصرف داخلی بسنده می داند؛ اما در بازار شهر کابل، ماهی وطنی جا را برای ماهی پاکستانى خالی کرده است.

اکبر رستمی سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به آژانس خبرى پژواک گفت که به صورت تخمینی سالانه حدود ده هزار تُن ماهی از نزدیک به دو هزار فارم ماهی پروری در ولایت ‌های کندهار، هلمند، ارزگان، ننگرهار، لغمان، بلخ، نیمروز و شماری دریاها به دست می آید که مصرف داخلی را بسنده می باشد.

وی، با بیان اینکه فارم «قرغه»، یگانه فارم تکثیر ماهی در سطح کشور می‌ باشد، افزود که قرار است سال آینده، سه فارم تکثیری دیگر در ولایت‌ های بلخ، ننگرهار و بامیان ایجاد گردد.

این اظهارات در حالی از سوی وزارت زراعت صورت می گیرد که اتاق تجارت و صنایع می گوید که افغانستان سالانه به ارزش یک میلیون دالر واردات ماهی و گوشت ماهی را از کشورهای همسایه دارد.

سخی محمد که از ده سال به این سو، مصروف حرفه ماهی پزی در جاده نادر پشتون شهر کابل می باشد، به آژانس خبری پژواک گفت که به دلیل نبود ماهی وطنی، تمام بازار را ماهی پاکستانی گرفته است.

وی خاطر نشان کرد که تقاضای بازار، بیش از مقداری است که از فارم های ماهی و دریاها به دست می آید.

به گفته او، پائین آمدن سطح آب دریاها در زمستان سبب می شود که در فصل سرما، ماهی وطنی در بازارها یافت نشود و تاجران از ناگزیری به بازارهای بیرونی و خاصتاً پاکستان رو آورند.

موصوف علاوه کرد که ماهی از پاکستان، در بسته های مخصوص و منجمد شده توسط موترهای یخچال دار منتقل و به بازار عرضه می شود.

وی تصریح نمود، در حالیکه یک کیلوگرام ماهی پاکستانی بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ افغانی به فروش می رسد، قیمت یک کیلوگرام ماهی وطنی در بازار بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ افغانی می باشد و این از توان خرید مردم بلند است.

صفر محمد یک تن از وارد کننده گان گوشت ماهی، به آژانس خبری پژواک گفت که روزانه حدود یک هزار کارتن حدود ٢٥ کيلويى ماهی، تحت شرایط خاص از بندر سپین بولدک در کندهار و تورخم در ننگرهار وارد کشور می شود.

به گفته او، تمامی ماهی هايی که از خارج وارد کشور می شود، از لحاظ صحی مشکل ندارد، مگر این که در نگهداری آن در داخل کشور کوتاهی صورت نگیرد.

وی علاوه کرد در صورتی که گوشت ماهی در یخچال ها نگهداری نشود، طی دو روز فاسد خواهد شد.

خبرنگار آژانس خبری پژواک که غرض بازتاب چگونگی بازار ماهی فروشی و ماهی پزی به جاده نادر پشتون شهر کابل رفته است، وضعیت بازار و ماهی پزی را نگران کننده یافته است.

وی می گوید که بیشتر دکان های ماهی پزی، از روغن سیاهرنگی استفاده می کنند که با پخت بیش از حد ماهی، رنگش تغییر کرده و مردم هم بدون آگاهی از اضرار روغن چند بار سرخ شده، بازهم ماهی سفارش می دهند.

حاجی جان آقا یکی از باشنده گان شهر کابل، به پژواک گفت که به دلیل صحی نبودن روغن ماهی پزی ها، یک مقدار ماهی خریده است تا در خانه با روغن تازه بپزد.

موصوف افزود: «هر چند پاک کردن و پختن ماهی جنجالی است؛ اما به خاطر صحتمندی خود و اعضای خانواده ام، ناگزیر هستم که ماهی خام به خانه ببرم.»

وی گفت که در این آشفته بازار، هیچ نظارتی از سوی مسئولین وجود ندارد و هر کس هر قسمی که دلش خواست، همان کار را می کند.

به گفته او، افزون بر ماهی پزی ها که از روغن های سیاه شده استفاده می کنند؛ ماهی فروشان هم نظافت را مراعات نکرده، ماهی را در کنار جاده پاک کرده و در ظرفی که آبش پاک نیست می شویند.

داکتران می گویند که استفاده مکرر از روغن سرخ شده، سرطان زا است و اینکه ماهی در روغن های کهنه و چندبار استفاده شده، پخته شود خطرات آن به مراتب بیشتر از روغن هايی است که در منزل استفاده می شود.

داکتر محمد هاشم وهاج متخصص امراض داخله به پژواک گفت با آنکه انواع گوشت سفید به تناسب گوشت سرخ بی ضرر شناخته می شود؛ اما روش نادرست پخت و سرخ کردۀ آن در روغن های بی کیفیت و جامد که حاوی مقدار زیاد کلسترول می باشند، سلامت مواد غذایی را از بین می برند.

وی علاوه کرد از روغنی که یک بار سرخ شده است، نباید بار دوم استفاده شود؛ اما عدم آگاهی از اضرار روغن سرخ شده و پائین بودن سطح درآمد مردم، سبب شده تا از یک روغن بار بار استفاده شود.

به گفته او، انواع غذای سرخ کرده و استفادۀ بیش از حد از روغن، صحت را تهدید می کند و شهروندان غذاهايی را مصرف کنند که از صحی بودن آن مطمئن باشند.

موصوف افزود یک مقدار زیاد ماهی هايی که از پاکستان تورید می شود، تاریخ صید و انقضا ندارد و انتقال آن نیز غیر معیاری صورت می گیرد.

وهاج خاطر نشان کرد که شستشوی ماهی در آب ناپاک، باعث سرایت بیماری های مختلف می گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement