خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

محمديوسف کارگر به حيث سرپرست فدراسيون فوتبال معرفى شد

محمديوسف کارگر به حيث سرپرست فدراسيون فوتبال معرفى شد

Jan 28, 2019 - 13:37

کابل (پژواک، ٨ دلو٩٧): محمديوسف کارگر معاون فدراسيون فوتبال افغانستان که ديروز تعليق وظيفه اش برداشته شد، امروز به حيث سرپرست اين فدراسيون معرفى و آغاز به کار کرد.

حدود دو ماه قبل، روزنامه گاردین با نشر گزارشى، برخى مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان را به «سوء استفاده جنسی» از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان متهم کرد و در پى اين اتهامات، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) و لوی څارنوالی افغانستان، تحقیقات را آغاز نمودند.

لوی څارنوالی ‏در آغاز تحقیقات، وظیفۀ کرام الدین کرام رییس فدراسیون، محمد یوسف کارگر معاون، علیرضا آقازاده سکرتر جنرال، مسئول دروازه بانان و مسئول ارتباطات با ولایات فدراسیون فوتبال افغانستان را به حالت تعلیق درآورد و به جز معاون فدراسیون همه را ممنوع الخروج اعلام کرد.

اما دیروز لوى څارنوالى، اعلام کرد که  پس از بررسی هاى هیئت موظف، وظیفه محمد یوسف کارگر معاون فدراسیون رفع تعلیق شده و او می ‌تواند به وظیفه خود ادامه دهد.

حفیظ الله ولی رحیمی رییس کمیته ملی المپیک، امروز در محفلی که به منظور معرفی محمد یوسف کارگر به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال، در این فدراسیون برگزار شده بود گفت که باید پلان های این فدراسیون که با تاخیر رو به رو شده بود، از سر گرفته شود.

وی افزود که یوسف کارگر، به اساس طرزالعمل فیفا و کمیته ملی المپیک، تا زمانی که موضوع تعلیق وظیفه رییس این فدراسیون از سوی فیفا و لوی څارنوالی افغانستان مشخص شود، فدراسیون را سرپرستی خواهد کرد.

محمد یوسف کارگر گفت که لوی څارنوالی او را رفع تعلیق کرده است و تا زمانی که موضوع ریاست فدراسیون مشخص شود و یا فیفا هدایت برگزاری انتخابات را بدهد، به حیث سرپرست فدراسيون فوتبال کار خواهد کرد.

او سال جاری میلادی را برای فدراسیون فوتبال، یک سال مهم خواند و گفت که چندین مسابقه خارجی این فدراسیون در رده های سنی مختلف، در اين سال راه اندازى خواهد شد و باید برنامه هايی که قبلا طرح شده بود هرچه عاجل کار بالای آن آغاز شود.

 وی افزود که سر از فردا تمرینات ورزشکارانى که قراراست برای مسابقات بروند آغاز خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement