خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج پروژه در غور به بهره برداری سپرده شد

پنج پروژه در غور به بهره برداری سپرده شد

Feb 01, 2019 - 11:34

فيروزکوه (پژواک، ١٢ دلو ٩٧): مسوولان محلى در غور مى گويند که از مزاياى پنج پروژه آبرسانى که امروز به بهره بردارى سپرده شد، صدها خانواده در اين ولايت مستفيد شده اند.

محفوظ الله فکور رئیس احیا و انکشاف دهات غور به آژانس خبرى پژواک گفت که اين شبکه‌های آبرسانی و ترمیماتی شامل حفاری چاه دستی، نصب سیستم سولری، اعمار احاطه برای سولرها، اعمار ذخایر به ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب آب، اعمار دیوارهای محافظوی برای محافظت چاه و چشمه‌ها و نصب میترها سیستم خانه بخانه و شیردهن می‌باشند.

وی افزود که هزینه مجموعی این پروژه‌ها به ۷ میلیون و ۸۵۳هزار افغانی می‌رسد که ۱۵ فیصد آن از سوى مردم و متباقی از سوی دفتر یونیسف پرداخت می‌شود.

به بیان فکور، با بهره‌برداری از این پروژه‌ها تعداد ۶۳۵ فامیل در قریه جات سنگبار، لقمان آباد، شهیدان علیا، بیدک جلال و هوارنو به آب آشامیدنی صحی دسترسی پیدا کرده ‌اند.

در همین حال، محمد خان رئیس شورای قریه شهیدان با اظهار خرسندى از کار و فعالیت ریاست احیا و انکشاف دهات غور می ‌گوید: "قبلآ آب های جوی و غیر صحی را از فاصله‌های دور انتقال می‌دادیم؛ استفاده آب های غیرصحی اطفال ما را به اسهال و مريضی های گوناگون دچار می‌کرد با تکمیل شدن این شبکه‌ها مشکلات ما از ناحیه آب آشامیدنی صحی مرفوع شده است."

این در حالیست که چهار پروژه آبرسانی و ترمیماتی دو روز قبل در قریه جات چکاب، نرمته، دروازه و کهمردی ولسوالی دولتیار غور نیز به بهره‌برداری رسیده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement