خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ترمپ: به جنگ افغانستان و مصارف امریکا در آنجا باید پايان داده شود

ترمپ: به جنگ افغانستان و مصارف امریکا در آنجا باید پايان داده شود

Feb 02, 2019 - 11:47

کابل (پژواک، ۱۳ دلو ۹۷): دونالد ترمپ رييس جمهور امريکا، خروج نیروهای امريکایی را با توافق صلح مشروط دانسته و گفته است که  باید به جنگ افغانستان و مصارف دراین مورد، پایان داده شود.

ترمپ، این اظهارات را دیروز در صفحه تویترش ابراز نموده است؛ نامبرده بعد از آغاز گفتگو میان امریکا و نمایندگان طالبان، بار دوم است که راجع به این موضوع  ابراز نظر میکند.

موصوف علاوه کرده است: "منحیث رییس جمهور،  از جنگ افغانستان و سوریه کثافت و چتلی را به ارث بردم، جنگ بی پایان، مصارف خارج از حساب و تلفات."

ترمپ اذعان نموده که در جریان کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که به این جنگ باید خاتمه داده شود.

نامبرده این اظهارات را درحالی ابراز داشته که نماینده خاص امریکا، برای پایان بخشیدن جنگ در افغانستان، چند بار با نمایندگان طالبان گفتگو نموده و قرار است که سه هفته بعد، بار دیگر با طالبان در قطر گفتگو صورت گیرد.

رییس جمهور امریکا اذعان کرده که جنگ افغانستان در یک سال برای آنها ۵۰ میليارد هزینه برمیدارد؛ اما اکنون بعد از ١٨ سال، مذاکرات صلح را آغاز نموده اند.

نامبرده موعد خروج نيروهایش از افغانستان را اعلان نکرده؛ اما چند بار از خروج سربازان کشورش یادآوری نموده است.

خلیلزاد، بعد از دور اخیر مذاکرات صلح با طالبان در قطر گفته بود که در مذاکرات یادشده، پیشرفت های قابل ملاحظه صورت گرفته؛ اما بحث روی موضوعات دیگرى چون مذاکرات بین الافغانی و آتش بس همه جانبه، صورت نگرفته است.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement