خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اسامی سیاسیون اشتراک کننده در نشست مسکو برملا شد

اسامی سیاسیون اشتراک کننده در نشست مسکو برملا شد

Feb 04, 2019 - 15:15

کابل (پژواک، ۱۵ دلو ۹۷): اسامی سیاستمداران افغان و نمایندگان طالبان اشتراک کننده در نشست مسکو، برملا شده است.

به اساس معلومات سفارت روسیه در کابل؛ این نشست دو روزه که از سوی نهاد افغان های مقیم مسکو ترتیب شده، فردا (سه شنبه) برگزار خواهد شد.

طالبان مسلح، با انتشار خبرنامه اى که یک نقل آن، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده نگاشته است که به آنها نیز دعوت اشتراک دراین نشست داده شده و هیئت ده نفری آنها تحت رياست شیرمحمدعباس ستانکزی نیز در آن اشتراک خواهند ورزید.

اجنداى این کنفرانس؛ شامل آگاهی در خصوص قضیه افغانستان، بیان موقف ها و بدون اداره کابل، زمینه سازی برای تفاهم میان گروه های مختلف، وانمود شده است.

خبرنامه اى که دیروز از سوی دفتر رییس جمهور پیشین حامد کرزی پخش شده، نگاشته است که به سرکردگی حامد کرزی؛ یک گروه مشتمل بر احزاب سیاسی، شخصیت های سیاسی و جریان های سیاسی در نشست مسکو اشتراک می ورزند.

فهرست این افراد که در مکتوب رسمی دفتر حامد کرزی، عنوانی وزارت امور خارجه افغانستان ارسال شده، در رسانه های اجتماعی بازتاب یافته است.

در فهرست متذکره؛ اسماعیل خان، بادشاه خان ځدران، شیرمحمد آخندزاده، حوا علم نورستانی، مدار علی کریمی، حاجی دین محمد، شهزاده مسعود، مولوی قلم الدین، داکترمشاهد، زلمی هیوادمل، حکیم مجاهد، داوود علی نجفی، عبدالکریم خرم، مولوی عبدالسلام ضعیف، انجنیر یوسف پشتون، عبدالجبار تقوا، ضراراحمد عثمانی، رنگین داد فر سپنتا و داکتر زلمی رسول، شامل اند.

همچنان قاضی گلرحمن، وحیدالله شهرانی، سیدطه، حضرت عمر زاخیلوال، سیدفضل الله واحدی، مولوی عبدالسلام عابد، قطب الدین هلال، ارشاد احمدی، محبوب الرحمن داوودزی، احمدالله علیزی، محمد زمان مزمل، محمدعزیز هلال، ریحانه آزاد، فوزیه کوفی، وکیل احمد متوکل، شعیب وکیل احمد، سیدالرحمن حقانی، نظرمحمد دادمند و وحید مژده نیز در نشست مسکو اشتراک میورزند.

حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری دیروز، به آژانس خبری پژواک گفت که نامبرده نیز با برخی سران سیاسی، در نشست مسکو اشتراک میورزند.

فضل غنی حقمل سخنگوی حزب اسلامی، به پژواک گفت که یک هیئت عالیتربه آنها در نشست مسکو اشتراک می ورزد؛ اما نامبرده اسامی افراد متذکره را برملا نکرد.

اما منبع دیگر، به پژواک گفت که حبیب الرحمن فرزند حکمتیار و داکتر غیرت بهیر، به نمایندگی حزب اسلامی اشتراک میورزند.

گفتنی است که در راس پیر حامد گیلانی، شماری از اعضای حزب محاذ و داکتر نجیب الله فرزند صبغت الله مجددی نیز در نشست متذکره اشتراک خواهند ورزید.

 عطامحمد نور عضو حزب جمعیت و والی پیشین بلخ، در صفحه فیسبوکش نگاشته است که در نشست مسکو اشتراک می ورزد.

محمد محقق معاون دوم پیشین ریاست اجرایی و رهبر حزب وحدت مردم نیز در صفحۀ فیسبوک خود یاددهانی کرده که غرض اشتراک در نشست مسکو، از وی نیز دعوت به عمل آمده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement