خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ترمپ: نیروهای خود را از افغانستان خارج می کنیم ؛اما استخابارات ما باقى خواهند ماند

ترمپ: نیروهای خود را از افغانستان خارج می کنیم ؛اما استخابارات ما باقى خواهند ماند

Feb 04, 2019 - 11:22

واشنگتن (پژواک، ١٥ دلو ٩٧): دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا بار دیگر گفته است که نیروهای خود را از افغانستان بیرون میکنند؛ اما مامورین استخباراتی شان در این کشور باقی خواهند ماند.

ترمپ، این اظهارات را در مصاحبه اختصاصی با "سی بی اس" تلویزیون امریکایی کرده و تصریح نموده است که طالبان را در افغانستان به شدت سرکوب نموده، آنها از درگیری خسته شده اند و دیگر خواهان صلح هستند.

وی افزوده است: "اکنون وقت صلح رسیده. می بینیم که طالبان چه میکنند. دیگر همه طالبان مانده شده اند... این نبرد بی پایان باید یک زمان متوقف شود."

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا، در جواب این سوال که آیا شماری از نیروهای امریکا را در افغانستان باقی می گذارند؟ افزوده است که ممکن تعداد اندکی از نیروهای امریکایی بخصوص مامورین استخباراتی در افغانستان باقی بمانند.

به گفتۀ موصوف، اگر آنها درک نمودند که تروریستان در افغانستان برای خود پناهگاه میسازند، بر ضد آنها اقدام خواهند کرد.

ترمپ نگفته که روند اخراج نیروهای امریکا را چه وقت آغاز میکند، و پس از این روند چه تعداد مامورین استخباراتی در افغانستان میمانند.

اما وی تاکید کرده که اگر وادار شوند دوباره به این کشور میروند، آنها طیارات بسیار سریع دارند و به زودی پس رفته میتوانند.

دونالد ترمپ بار دیگر در این مصاحبه بر مصارف گزاف نیروهای امریکایی در افغانستان انتقاد کرده و گفته است که نیروهای امریکایی در افغانستان؛ در هر سال ۵۰ میلیارد دالر مصرف دارند.

وی افزوده است: "امریکا در افغانستان آنقدر دالر مصرف کرده است که کشورهای دیگر بر صحت، تعلیم و امور دیگر داخلی خود، آن مقدار خرچ نمی کنند."

نامبرده این اظهارات را در حالی مطرح کرده که زلمی خلیلزاد نمایندۀ ویژۀ امریکا از چند ماه بدینسو مصروف مذاکرات با طالبان است.

در مذاکرات نهایی آنها پیشرفت آمده و خلیلزاد ابراز امیدواری کرده که در نشست های آینده، در برخی موضوعات دیگر نیز پیشرفت صورت خواهدگرفت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement