خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی جوزجان معرفی رئیس جدید ریاست امور زنان آن ولایت را شایعه می داند

والی جوزجان معرفی رئیس جدید ریاست امور زنان آن ولایت را شایعه می داند

Feb 06, 2019 - 19:37

شبرغان(پژواک، ۱۷ دلو ۹۷): شماری از باشنده گان جوزجان مدعی اند که والی این ولایت خلاف پروسه اصلاحات اداری قصد دارد، یک خانم را به جای رئیس فعلی ریاست امور زنان جوزجان معرفی کند، اما والی آن را در حد یک شایعه می داند.

ده ها تن از باشنده گان ترکمن جوزجان، در اعتراض به موافقت مقام ولایت با معرفی رئیس جدید ریاست امور زنان این ولایت گردهمایی کرده، خواستار تداوم کار نجیبه قریشی رییس فعلی ریاست امور زنان جوزجان شدند.

آنان می گویند که حق خواهران و برادران ترکمن در این ولایت از سوی مسئولان پامال می شود و از همین رو شمار اندکی کارمندان ترکمن زبان در ادارات دولتی جوزجان ایفای وظیفه می کنند.

عبدالغفار یکی از اعتراض کننده گان به آژانس خبری پژواک گفت: «در ولایت جوزجان قانون حاکم نیست، کسی به عرض و داد ما گوش نمی دهد و این مسئله سبب شده تا ترکمن ها در حاشیه قرار بگیرند.»

به گفته او، با آن که ترکمن ها در جوزجان بیشترین نفوذ را دارند، اما برخوردهای سلیقوی و تبعیض آمیز سبب شده تا در هیچ مکتبی یک معلم ترکمن را ایفای وظیفه نکند.

موصوف گفت: «وقتی در اداره دولتی برای اجرای کار می رویم با بیروکراسی روبرو می شویم و همیشه ما را سرگردان می سازند.»

نورالدین یکی دیگر از اعتراض کننده گان می گوید: پُست ریاست امور زنان جوزجان چندی پیش به اعلان رفته بود و یک تعداد برای احراز این پُست در امتحان رقابتی شرکت کردند، اما کسی برنده نشد.

او مدعی شد که والی جوزجان شخصی را که از نزدیکانش می باشد، در این اداره بگمارد.

نجیبه قریشی رئیس فعلی ریاست امور زنان جوزجان، می گوید که تبدیل و برکناری در ادارات دولتی یک اصل است و او با این تصمیم هیچگونه مخالفتی ندارد.

موصوف افزود که برای احراز کرسی ریاست امور زنان چندی پیش شماری از زنان امتحان دادند، اما هیچ یک کامیاب نشدند.

به گفته او، یک خانم به نام فرزانه که برای احراز کرسی ریاست امور زنان سمنگان امتحان داده بود، با رئیس فعلی سمنگان دو نمره تفاوت داشت و در بست ریزرفی وزارت امور زنان قرار دارد و قرار بود که به مشوره والی جوزجان معرفی شود، اما مردم با اطلاع از این موضوع مخالفت کردند.

اما مولوی لطف الله عزیزی والی جوزجان گفت: «این که برخی ها مدعی اند که به عوض رئیس فعلی ریاست امور زنان جوزجان کسی دیگری معرفی خواهد شد، درحد یک شایعه است.»

وی افزود که پُست ریاست امور زنان چندی قبل به پروسه امتحان رقابتی گذاشته شده بود، اما کسی به آن راه نیافته است.

او خاطر نشان کرد که نجیبه قریشی رئیس برحال ریاست امور زنان در سمتش باقی است و اجرای وظیفه می کند.

عزیزی خطاب به اعتارض کننده گان می گوید: «اگر خواست شما این است که ریاست امور زنان به یکی از کادرهای ملیت ترکمن تعلق گیرد، زنان باسواد ملیت ترکمن را در پروسه امتحان رقابتی نامزد سازید، تا پس از سپری نمودن امتحان کرسی را اشغال نمایند.»

وی ادعای تبعیض و برخورد دوگانه در ادارات دولتی را علیه ترکمن زبانان رد کرد و گفت که هیچگونه کاغذپرانی صورت نگرفته است.

وی از تمام اشتراک کننده گان نشست خواست که در صورت مشاهده همچو مسایل مقام ولایت را در جریان بگذارند.

این درحالیست که سه روز قبل برخی از باشنده گان شهر شبرغان به خاطر حفظ پُست رئیس معارف ولایت جوزجان نیز نشست مشابه را ترتیب داده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement