خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: با وجود چالش‌ها روابط افغانستان و ایران در سطح خوبی قرار دارد

عبدالله: با وجود چالش‌ها روابط افغانستان و ایران در سطح خوبی قرار دارد

Feb 07, 2019 - 17:27

کابل (پژواک، ١٨ دلو ٩٧): رییس اجرائیه ميگويد که با وجود چالش‌ها، روابط دو کشور افغانستان و ایران در سطح خوبی قرار دارد.

در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که موصوف اين اظهارات را امروز (پنجشنبه) در مراسم گرامی‌داشت از چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کابل بيان داشته است.

منبع افزوده است که رییس اجرائیه ضمن تبریکی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مردم، رهبری و رییس‌جمهور آن کشور گفت، انقلاب اسلامی ایران که ریشه در افکار و عمق نظریات مردم داشت؛ یک تحول در سطح منطقه و جهان بود.

دوکتور عبدالله عبدالله ميگويد که ایران علی‌رغم پیچیده‌گی‌ها و شرایط دشوار، چه در دوره‌های جهاد و مقاومت و چه در مرحلۀ نو، با مردم و دولت افغانستان همکاری کرده‌ است.

وى گفت که حضور طیف مختلف قشر سیاسی و مردم در مراسم گرامی‌داشت از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نمایانگر روابط خوب میان دو کشور می‌باشد.

به گفتۀ وی، روابط دو دولت نیز در سطح خوبی قرار دارد و کمیته‌های مختلف روی سند جامع مناسبات میان دو کشور کار دارند.

موصوف با بیان این‌که همسایه‌ها زندگی دوام‌دار در کنار یکدیگر دارند، گفت که همسایه‌ها با تهدیدها، فرصت‌ها و آیندۀ مشترک مواجه هستند.

رییس اجرائیه از موقف ایران در پیوند به پروسۀ صلح قدردانی کرد و گفت: "ما خواستار روند صلح با محوریت و حاکمیت مردم افغانستان هستیم و هیچ اولویتی فراتر از ختم جنگ ٤٠ ساله برای ما وجود ندارد."

عبدالله با ابراز این‌که در شرایط صلح کشورهای منطقه به مراتب بهتر از فرصت‌های مشترک استفاده کرده و آیندۀ بهتر منطقه را تضمین می‌کنند، تأکید کرد که امیدوار است به کمک مردم افغانستان شاهد صلح عادلانه و مورد قبول همه در کشور باشیم.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement