خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: ملکزاده منحیث نماینده واقعی مردم در ولسی جرگه برای منافع ملی تلاش میکرد

غنی: ملکزاده منحیث نماینده واقعی مردم در ولسی جرگه برای منافع ملی تلاش میکرد

Feb 08, 2019 - 12:17

کابل (پژواک، ١٩ دلو ٩٧): رئيس جمهور ضمن اداى احترام به پيکر داکتر ابراهيم ملکزاده گفت که وی برای دفاع از کشور و مردم، آمادۀ هرگونه قربانی بود و منحیث حامی منافع ملی کشور در ولسی جرگه تلاش می نمود.

داکتر محمد ابراهیم ملکزاده نماینده مردم غور در دور پانزدهم و شانزدهم ولسی جرگه و نامزد پیشتاز در دور هفدهم این جرگه، چهار روز قبل (١٦ دلو) درگذشت.

بستگان نزديک به او ميگويند که ملکزاده از کدام بيمارى رنج نمى برد و دلیل وفات موصوف تا به حال مشخص نشده؛ اما منتظر نتایج طب عدلی می باشند.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز طی مراسمی به پیکر مرحوم داکتر محمد ابراهیم ملکزاده عضو ولسی جرگه، ادای احترام کرد.

منبع افزوده است که رئیس‌جمهور غنی، در شفاخانه شهید محمد داوود خان، ضمن اتحاف دعا به روح مرحوم داکتر محمد ابراهیم ملکزاده، گفت: "امروز یک روز دشوار است، ما و نیروهای امنیتی از وفات داکتر صاحب ملکزاده شدیداً غمگین هستیم. وفات موصوف را برای خانواده مرحومی، مردم ولایت غور و نمایندگان ولسی جرگه و مردم افغانستان تسلیت می گویيم."

وى افزود که مرحوم ملکزاده، به شمول جلوگیری از سقوط ولسوالی پرچمن، دوشادوش نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولایت غور، برای تامین امنیت مردم آن ولایت تلاش می کرد.

او خاطرنشان کرد که وی برای دفاع از کشور و مردم آمادۀ هرگونه قربانی بود و منحیث حامی منافع ملی کشور در ولسی جرگه تلاش می نمود.

وی افزود که برای ارج‌گذاری به این شخصت بزرگ و خدمات وی، امروز فرمان تفویض رتبۀ لوی پاسوالی را به وی، امضا کرد.

سپس داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه صحبت کرد و ضمن ابراز تاثر و غمشریکی به خاطر وفات داکتر ملکزاده و آرزوی بهشت برین برای مرحومی، گفت که موصوف یک انسان ثابت قدم، استوار و خدمتگار و الگوی قهرمانی برای مردم خویش بود و در جلوگیری از ناامنی ها در ولایت غور نقش مهم داشت.

متعاقباً علم خان، به نمایندگی از خانواده مرحوم داکتر محمد ابراهیم ملکزاده صحبت کرد و از غمشریکی رئیس جمهور و رئیس اجرائیه و هموطنان تشکر نموده، گفت که شادروان داکتر محمد ابراهیم ملکزاده، برای بقای نظام و سربلندی کشور تلاش های زیادی کرد و هر عملکرد وی برای آنان پیام های مهم داشت.

بر اساس معلومات خبرنامه، بعداً رئیس‌جمهور غنی و رئیس اجرائیه، تابوت داکتر محمد ابراهیم ملکزاده را که با بیرق سه رنگ کشور پوشیده شده بود و در حالیکه از سوی منسوبین قطعۀ تشریفات انتقال می‌گردید، تا محل مخصوص مشایعت نمودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement