خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایشگاه تولیدات صادراتی در قلعۀ اختیارالدین هرات گشایش یافت

نمایشگاه تولیدات صادراتی در قلعۀ اختیارالدین هرات گشایش یافت

Feb 09, 2019 - 17:24

شهرهرات (پژواک، ٢٠ دلو ٩٧): نمایشگاه تولیدات صادراتی با حضور مسئولان محلی و صنعتکاران، به هدف بازاریابی رشد تولیدات داخلی و صنایع دستی بانوان، راه اندازی شده است.

در این نمایشگاه، تولیدات داخلی هرات که شامل، میوه‌های خشک، محصولات زراعتی، زعفران، جواهرات، دست‌باف‌های زیبا و برخی تولیدات فابریکه های داخلی هرات است، به نمایش گذاشته شده است.

محی‌الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت، امروز در مراسم گشایش این نمایشگاه، برگزاری چنین نمایش‌گاه‌هایی را در امر توسعه و گسترش صادرات محصولات هرات، بسیار ارزنده خواند.

وی افزود: "چنین نمایشگاه ها نقش بسیار ارزنده ای در رشد تولیدات داخلی دارد و باید همه با هم در راستای مساعد نمودن زمینه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تلاش نماییم."

در همین حال، بابر عنایت رئیس صنعت و تجارت هرات، هدف اساسی از ایجاد این نمایشگاه را، یافتن بازارهای مساعد و بالقوه برای تولیدات داخلی هرات بیان داشت.

او گفت که در این نمایشگاه، حدود ۶۰ غرفه به شمول ۲۰ غرفه برای بانوان اختصاص یافته است.

وى افزود: "تلاش ما این است که با راه اندازی چنین نمایشگاه ها، بتوانیم میزان تولیدات و صادرات داخلی را افزایش بدهیم و یکی از راه ها همین نمایشگاه ها است."

از سویی هم مریم جامی ‌الاحمدی رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در هرات، این نمایشگاه را اولین مکانی می‌داند برای نمایش محصولات صادراتی هرات که به دید عموم گذاشته شده است.

وی بیان داشت: "افتتاح این نمایشگاه گام ابتدایی است و در راستای جهانی‌شدن و مشهور ساختن برند محصولات صادراتی هرات  تلاش میکنیم."

در همین حال، شماری از غرفه داران دراین نمایشگاه، بر موثریت چنین برنامه ها تاکید کرده اند.

عبدالله یک تن از غرفه داران به پژواک گفت: "امروز خوشحال هستیم که چنین زمینه ای فراهم شده است که ما تولیدات خود را اینجا به نمایش بگذاریم و مطمئناً که چنین برنامه ها میتواند سطح تولیدات و صادرات داخلی را افزایش دهد."

مسِولان محلی در هرات می گویند که این نمایشگاه، تا سه روز برای عموم در قلعۀ اختیارالدین هرات باز بوده و شهروندان می‌توانند از این نمایشگاه دیدن نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement