خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جاری شدن سیلاب در فراه سبب کشته شدن ۷ تن و بیجاشدن ۸۰۰ خانواده گردید

جاری شدن سیلاب در فراه سبب کشته شدن ۷ تن و بیجاشدن ۸۰۰ خانواده گردید

Feb 14, 2019 - 17:14

 فراه (پژواک، ۲۵ دلو ۹۷): سرازیرشدن سیلاب ها در منطقه انجیران ولسوالی پشتکوه فراه، جان هفت تن را گرفته، ۸۰۰ خانواده بیجا شده و در ولسوالی انار دره هم ده منزل و دکان تخریب گرديده است.

جلیل احمد یکتن از باشندگان منطقه، به آژانس خبری پژواک گفت که درپی بارندگی های دو شب پیش و دیروز، سیلاب ها جاری شده که طی آن هشتاد خانه در منطقه متذکره تخریب شده اند.

به قول موصوف، در میان کشته شدگان دو طفل و دو زن شامل اند و آب، سه تن دیگر را به منطقه انجیران آورده که وی آنها را نمی شناسد.

موصوف گفت که ۸۰۰ خانواده، به مناطق همجوار آواره شده و به کمک های عاجل نیاز دارد.

عبدالحکیم نوری ولسوال پشتکوه نیز تایید کرد که هشتصد خانواده از منطقه متذکره بیجا شده؛ اما  از کشته شدن ۴ تن در سیلاب ها اطلاع یافته است.

همچنان محمد ناصر یکتن از باشندگان ولسوالی اناردره گفت که دو شب پیش، در ولسوالی انادره نیز ده منزل و دکان درپی جاری شدن سیلاب ها تخریب شده اند.

عبدالقدیر الهام مسئول ریاست آمادگی در برابر حوادث فراه گفت که هیئتى را به پشتکوه اعزام نموده تا خسارات را برآورد نماید و سپس با خانواده های نیازمند کمک صورت گیرد.

نامبرده افزود که افزون بر اناردره، در مرکز فراه و ولسوالی خاک سفید این ولایت، سرازیر شدن سیلاب ها مردم را متضرر نموده اند.

به سبب جاری شدن سیلاب ها، دیروز در ولسوالی های انجیل و گذره هرات نیز چهار تن کشته و شش تن دیگر زخمی شده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement