خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو مریض اپندیکس به دلیل نبود داکتر جراح در ولسوالی کوهستان، جان باختند

دو مریض اپندیکس به دلیل نبود داکتر جراح در ولسوالی کوهستان، جان باختند

Feb 14, 2019 - 13:20

 میمنه(پژواک، ۲۵ دلو ۹۷): مسئولین در ولسوالی کوهستان فاریاب می گویند که به دلیل نبود داکتر جراح در ولسوالی کوهستان، دو مریض اپندیکس جان باخته اند؛ اما مسئولین صحی فاریاب می گویند که هیچ داکتری حاضر به انجام وظیفه در این ولسوالی نیست.

محمد ناصر قوماندان امنیه کوهستان، به آژانس خبری پژواک گفت که از حدود یک سال به این سو، در شفاخانه و مراکز صحی این ولسوالی، داکتر جراح وجود ندارد و به همین دلیل، در چند روز اخیر دو مریض اپندیکس جان دادند.

با این حال، عبدالرحیم یک تن از باشنده گان کوهستان تایید می کند که دو روز پیش، نذیربای ۵۵ ساله در اثر بیماری اپندیکس و نبود داکتر جراح جان داد.

موصوف افزود که نبود داکتر جراح، باشنده گان این ولسوالی را با مشکل مواجه کرده است و ناگزیراند برای تداوی به میمنه بروند.

داکتر محمد نعیم مصمم رئیس صحت عامه فاریاب، نبود داکتر جراح در کوهستان را پذیرفت؛ اما گفت  که هیچ داکتری حاضر نیست در این ولسوالی وظیفه انجام دهد.

موصوف افزود که در کوهستان، یک شفاخانه ۲۰ بستر و هفت مرکز صحی با داکتران بخش های مربوطه فعال می باشد؛ اما یک داکتر جراح به دلیل اینکه مدتی در نبرد میان نیروهای دولتی و مخالفین گیر مانده بود، وظیفه را ترک کرد.

او گفت: «ما چندین بار بست داکتر جراح را برای ولسوالی کوهستان به اعلان گذاشتیم؛ اما کسی حاضر نشد در آن ولسوالی کار کند.»

مصمم برای آنکه جوابی داشته باشد، خاطرنشان کرد که به زودی یک داکتر خارجی، احتمالاً تاجکی در شفاخانه کوهستان استخدام و اعزام خواهد شد.

 رییس صحت عامه، به ارتباط جان باختن دو مریض اپندیکس گفت که هر هفته، از مسئول صحی ولسوالی راپور می گیرد؛ تا حال از وفات کسی گزارش دریافت ننموده است.

در عین حال، احمد جاوید بیدار مسئول مطبوعات مقام ولایت فاریاب نیز تائید کرد که باشنده گان کوهستان، به وی اطلاع داده اند که دو تن از اثر مریضی اپندیکس، جان باخته اند و پنج عضو یک خانواده به شمول سه کودک، در اصابت هاوان مجروح شده اند.

وی افزود که این زخمیان به داکتر جراح ضرورت دارند؛ اما به دلیل مسدود بودن راه ها، امکان انتقال مریضان به شهر میمنه وجود ندارد.

ولسوالی کوهستان، در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب موقعیت دارد و در دو سال اخیر، دو بار به دست طالبان افتاد و اکنون بازار با سه قریه دیگر، در کنترول دولت است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement