خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو پروژه زراعتی در دایکندی افتتاح گردید

دو پروژه زراعتی در دایکندی افتتاح گردید

Feb 14, 2019 - 20:09

نیلی(پژواک،۲۵دلو۹۷):مقام های محلی ولایت دایکندی از افتتاح دو پروژه زراعتی  در آن ولایت خبر می دهند.

عبدلواحد فیروزی رئیس زراعت ولایت دایکندی به آژانس خبری پژواک گفت که مردم این ولایت سال گذشته را با مشکل سپری کردند زیرا تمام محصولات آنها به اثر خشکسالی از بین رفته است.

وی می گوید:"خوشبختانه سال آینده را یکسال پر برکت خواهیم داشتیم موئسسه افغان نیت (کمک برای افغان ها)درولایت دایکندی فعالیت خود را آغاز کرده است امیدوار هستیم به مردم و دهاقین این ولایت کمک و زمینه های اشتغالزایی ایجاد گردد. "

فیروزی افزود که دو پروژه  زراعتی در ولایت دایکندی امروز افتتاح گردید.

وی می افزاید که پروژه اولین به ارزش ارزش ۱۱۲۰۰۰دالر آمریکایی به منظور تقویت معیشت و صحت حیوانات برای فامیل های آسیپ پذیر در دو ولسوالی و نیلی مرکز دایکندی می باشد که ۲۰۰۰هزار تن را در ۳سال تحت پوشش خود قرار می دهند.

هم چنان وی گفت که پروژه دومی Fao یا کمک های اضطراری زراعتی در ولایت دایکندی می باشد که برای فامیل های متضرر از خشکسالی است .

وی افزود که این پروژه در دو ولسوالی سنگتخت وبندر و اشترلی در طی ۸ماه تطبیق می شود که با تطبیق آن ۶هزار دهقان تحت پوشش قرار می گیرد.

او علاوه کرد که هدف عمده این پروژه تخم بذری و سبزیجات برای دهاقین و توزیع علوفه برای خانواده های متضرر از خشک سالی است.

سد اعلی رحمتی والی دایکندی از فعالیت این موسسه ابراز خرسندی نموده گفت "این ولایت تمام میوه و سبزیجات خود را از کابل می آورند که در بین راه خراب می شود و به اقتصاد مردم ضرر می رساند .

وی خاطر نشان نمود:"اگر ما بتوانیم در داخل ولایت دایکندی سبزیجات و میوه جات داشته باشیم هم زمینه اشتغالزایی ایجاد می شود و هم زنان به خودکفایی می رسند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement