خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اسماعیل خان: صلح را در کشور مجاهدین می آورند

اسماعیل خان: صلح را در کشور مجاهدین می آورند

Feb 16, 2019 - 18:19

شهر هرات (پژواک، ٢٧ دلو ٩٧): محمد اسماعيل خان يکى از فرماندهان سابق جهادى ميگويد که مجاهدین صلح را در کشور تامین خواهند کرد.

موصوف، اين اظهارات را امروز در مراسم تجلیل از سی ومین سالروز خروج ارتش سرخ شوروی، در حضورده ها تن از فرمانده هان جهادی ابراز داشت.

این فرمانده پیشین جهادی در پاسخ به منتقدان نشست مسکو گفت: "برادر بزرگواری که تو میگويی این ها به مسکو رفتند، چه کار کردند و بدون دولت کاری کرده نمى توانند، سنگردار واقعی این ملت که در فراز و نشیب ها از این کشور دفاع کرد، من یقین دارم که همین ها صلح را به کشور می آورند."

این فرمانده جهادی همچنان تاکید کرد که طالبان با حضور مجاهدین در نشست مسکو حاضر به گفتگو شدند؛ اما با هیات حکومت حاضر به گفتگو نشدند.

به گفته این فرمانده پیشین جهادی، مجاهدین صلح را به کشور تامین خواهند کرد.

اسماعیل خان اظهار داشت، با کسانی که سالها جنگ داشتید، امروز آنان میخواهند که در کشور صلح و ثبات حاکم گردد.

او گفت: "صلح را دوباره مجاهدین به کشور می آورند."

این فرمانده سابق جهادی، همچنان بیان داشت که آنان به ساختن حکومتی می اندیشند که همه اقوام کشور در آن سهم و حضور داشته باشند.

اسماعیل خان، حضور مجاهدین را در مراسم تجلیل از سی ومین سالروز خروج ارتش سرخ شوری؛ تعهد، آرزو و آرمان مجاهدین دانست.

 سخنان اسماعیل خان پس از آن ايراد ميشود که عبدالقیوم رحیمی والی هرات گفته است که میان مجاهدین و رهبرانی که در نشست مسکو شرکت کرده اند، تفاوت وجود دارد.

والی هرات به این باور است کسانی که به نام جهاد با خون مردم تجارت کرده اند، اکنون میخواهند ارزش خون بیش از یک و نیم میلیون فردی را که در راه جهاد جان داده اند، با دشمن دیرینۀ افغانها معامله کنند.

رحیمی خطاب به اشتراک کننده گان نشست مسکو تاکید کرد که مردم، قربانی معامله این افراد نخواهند شد.

چند روز پیش، ده‌ها تن از رهبران سیاسی و احزاب که بیشتر آنان را رهبران جهادی تشکیل میدهند، در نشست مسکو با حضور نماینده گان طالبان اشتراک کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement