خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت افغانستان به سازمان ملل از سفر هیأت طالبان به پاکستان شکايت کرد

حکومت افغانستان به سازمان ملل از سفر هیأت طالبان به پاکستان شکايت کرد

Feb 16, 2019 - 18:25

کابل (پژواک ٢٧دلو٩٧):حکومت افغانستان درپى سفراعضای تحریم‌ شده گروه طالبان به پاکستان، رسما به سازمان ملل متحد شکایت کرده است.

وزارت خارجه کشور با تأیید این مطلب گفته است که نام‌های اعضای مذاکره کننده طالبان در فهرست تحریم‌های سازمان ملل متحد قرار دارد و آنان حق سفر را ندارند.

صبغت احمدی سخنگوی این وزارت مى گويدکه دعوت از هیئت مذاکره کننده طالبان به اسلام آباد به معنی به رسمیت شناختن این گروه است.

وى افزوده است :"اعضای این هیئت زیر تحریم سازمان ملل قرار دارند و این اقدام نقض صریح و آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان است، مسئله حاکمیت ملی ما برای ما خط قرمز است و این موضوع را بسیار جدی پی‌گیری می‌کنیم و به سازمان ملل بخاطر آن شکایت نیز کرده‌ایم."

ازسوى هم در نامه‌ای نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل که به کمیته تحریم‌های شورای امنیت شريک گرديده گفته شده است که پاکستان درباره قصد خود برای میزبانی از نمایندگان طالبان، که قرار است  بتاريخ ۱۸ فبرورى صورت بگیرد، با حکومت افغانستان مشورت نکرده است.

حکومت افغانستان درحاليکه گروه طالبان را تهدیدی برای صلح و ثبات افغانستان خوانده گفته است که ۹ تن از اعضای هیأت مذاکره‌کننده این گروه که قرار‌است فردا یکشنبه رهسپار پاکستان شوند، در فهرست سیاه سازمان ملل قرار دارند.

اين درحاليست که قبل ازاين نيز، دولت افغانستان از اشتراک نماينده هاى طالبان در نشست دو روزه مسکو به سازمان ملل شکایت کرده بود.

اما طالبان پیش از این گفته اند که نام‌های این افراد در لست سیاه سازمان ملل متحد شامل نمی‌باشد.

بااين حال گروه طالبان سه روزقبل با ا نتشا رخبرنامه‌ای گفته اند که اعضای هیأت این گروه در سفر به اسلام‌آباد، با عمران خان، نخست وزیر پاکستان نیز دیدار خواهند داشت.

در اعلامیه گروه طالبان همچنین گفته شده پس از نشست اسلام آباد، گفت‌وگوهای نمایندگان این گروه با آمریکا در ۲۵ فبرورى در دوحه قطر ادامه خواهد یافت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement