خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سرور دانش، خواستار اصلاحات و شفافیت در جمعیت هلال احمر افغانی شد

سرور دانش، خواستار اصلاحات و شفافیت در جمعیت هلال احمر افغانی شد

Feb 16, 2019 - 16:44

کابل (پژواک، ۲۷ دلو ۹۷): معاونت دوم ریاست جمهوری، با انتقاد از اجرایی نشدن برنامه های جمعیت هلال احمر افغانی، خواستار اصلاحات و شفافیت در این اداره شد.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، امروز در مراسمی که به مناسبت معرفی سرپرست جمعیت هلال احمر افغانی در کابل تدویر یافته بود، انتخاب حُسن بانو غضنفر به حیث سرپرست این اداره را مناسب دانست.

موصوف، اداره جمعیت هلال احمر افغانی را در امور کاری مستقل عنوان کرد؛ اما خاطر نشان کرد که از لحاظ شخصیتی و مسایل حقوقی، جزء اداره حکومتی و تابع قانون محسوب می شود.

وی با توجه به پیشينه کاری این اداره تصریح نمود که جمعیت هلال احمر، در انجام وظایف با مشکلات و چالش های زیادی مواجه بوده و نتوانسته به تمامی اهداف تعیین شده دست یابد.

دانش افزود که توقعات مردم از جمعیت هلال احمر و هیئت رهبری این نهاد، بی نهایت زیاد است و به همین منظور مسئولین باید بیشترین تلاش برای تحقق این اهداف را اتخاذ نمايند.

او علاوه کرد که در ماده ۱۷ اساسنامه اهداف این جمعیت؛ به وقایه، کاهش آلام بشری غیر جانبدارانه و اتخاذ تدابیر لازم تاکید شده است.

وی گفت: «ماهمه می دانیم که از نگاه وظایف داخلی، قانون هلال احمر و اساسنامه این ریاست به صورت کل عملی نشده است، مدت ها است که مجمع عمومی هلال احمر برگزار نشده تا بتواند بورد رهبری و سایر مقام های انتخابی برگزیده شوند؛ از همین رو اساسنامه این نهاد باید دوباره از طرف مجمع عمومی تعدیل و تصویب شود.»

معاون دوم رییس جمهور، از رهبری جدید جمعیت هلال احمر خواست که امور مربوط به تقرری ها، استخدام، امورمالی، عواید، مصارف، دارایی های منقول و غیرمنقول این اداره، قراردادها و تدارکات شفافیت به میان آید.

حُسن بانو غضنفر، در این نشست وعده سپرد که براساس رهنمود معاون دوم رئیس جمهور تلاش می ورزد، تا وظایف جمعیت هلال احمر افغانی را طبق احکام قانون به بهترین وجه انجام دهد.

میرویس اکرم سرپرست قبلی و معاون جمعیت هلال احمر افغانی گفت که این نهاد، با همکاری رضاکاران کشور تلاش می کنند و بدون هیچگونه تبعیضی، به آسیب دیدگان کشور امدادرسانی می کنند.

این درحالیست که فاطمه گیلانی رییس هلال احمرافغانی، حدود سه سال قبل از سمتش استعفا داد و سره میاشت توسط معاون این ریاست اداره می شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement