خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هند و ایران: پاکستان حامی دهشت افگنان است

هند و ایران: پاکستان حامی دهشت افگنان است

Feb 16, 2019 - 16:56

کابل (پژواک، ۲۷ دلو ۹۷): بعد ازهندوستان ایران نيز به طور رسمی، پاکستان را به دست داشتن و همکاری در حملات انتحاری متهم نمود.

هفته گذشته در پی یک حمله موتربم در ایالت سیستان و بلوچستان ایران، ۴۰ سرباز سرحدی ایران کشته و مجروح شدند.

سه روز پیش، از اثر حمله انتحاری در ایالت کشمیر تحت تسلط هند، ۴۶ سرباز هندی کشته شدند که هندوستان بلافاصله پاکستان را به انجام آن متهم نمود، ولی پاکستان آن را رد کرد.

ازجانب دیگر تورن، جنرال محمد علی جعفری قوماندان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اذعان نموده که درحمله انتحاری بر نیروهای سرحدی آنها، نظامیان پاکستانی کمک کرده بود.

موصوف افزود که پاکستان، به مخالفین مسلح حکومت ایران و دشمنان اسلام پناه داده و لانه های مصئون را دراختیار آنها گذاشته است.

جنرال جعفری گفت که ایران از مکان بودوباش دهشت افگنان آگاهی دارد؛ اگر پاکستان دراین عرصه مسئولیتش را ادا نکند، در پرتو قوانین جهانی، ایران حق دارد تا درعملیات متقابل، دهشت افگنان را به جزای اعمال شان برساند.

مسئولیت حمله بر نیروهای سرحدی ایران را گروه مسلح موسوم به جیش العدل به دوش گرفته است، که به قول مسئولین ایرانی مراکز و سران آن در پاکستان مستقر اند.

گروه متذکره، پیش از این در سیستان و بلوچستان ایران و مناطق دیگر حملاتى را انجام داده است.

از جانب دیگر، نریندرا مودی نخست وزیرهند اذعان نموده که نظر به شواهد و اسناد به دست آمده، پاکستان در حمله کشمیر دخالت دارد.

نامبرده افزوده است که این حمله را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement