خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ننگرهار ۱۰هزار کیلوگرام موادانفجاری و مهمات کشف و ضبط شد

در ننگرهار ۱۰هزار کیلوگرام موادانفجاری و مهمات کشف و ضبط شد

Feb 17, 2019 - 16:04

جلال آباد (پژواک، ۲۸ دلو ۹۷): مقامات ولایت ننگرهار می گویند که منسوبین امنیت ملی، طی عملیات مختلف، هشت تن را به ظن انتقال مواد انفجاری، اسلحه و مهمات بازداشت نموده اند.

مقامات این ولایت میگویند که از نزد این افراد، ۱۰ هزار کيلوگرام امونیم نایتریت، بم های دستی، مرمی زیکویک و تفنگچه کشف و ضبط شده است.

افراد بازداشت شده و اسلحه؛ امروز در مقر ریاست امنیت ملی، به ژورنالیستان نشان داده شد و مقامات در مورد آن معلومات ارائه کردند.

شاه محمود میاخیل والی ننگرهار، به خبرنگاران گفت که منسوبین امنیت ملی، این افراد را با مواد مذکور، در جریان هفتۀ گذشته بازداشت کرده اند.

وی افزود که در مربوطات ولسوالی مومنددره، ده هزار کیلوگرام امونیم نایتریت که در ۲۵۰ بوری جاسازی شده و در مواد انفجاری از آن استفاده میشود، از نزد سه تن کشف و ضبط شده است.

وی گفت که این مواد، از پاکستان به افغانستان انتقال داده می شد.

والی علاوه کرد که یک تن که ده میل تفنگچه و ۲۰ شاجور را از پاکستان به ننگرهار انتقال میداد، در شهرک تورخم دستگیر شده است.

وی افزود که کارمندان امنیت ملی در ولسوالی پچیراگام، یک تن را با ماین های خودساز و ۸۰ مرمی زیکویک بازداشت کرده اند.

به گفتۀ موصوف، منسوبین امنیت ملی، همچنان سه تن دیگر را به ظن روابط با افراد مسلح، اسلحه و قاچاقاق موادمخدر دستگیر نموده اند.

با این حال، کارمندان امنیت ملی، یک ویدیو را در اختیار خبرنگاران قرار داده اند، که در آن افراد بازداشت شده، به جرم های خود اعتراف میکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement