خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایشگاه بین‌المللی محصولات زراعتی افغانستان در دُبی گشایش یافت

نمایشگاه بین‌المللی محصولات زراعتی افغانستان در دُبی گشایش یافت

Feb 17, 2019 - 17:09

کابل(پژواک، ۲۸دلو۹۷): نمایشگاه محصولات زراعتی افغانستان، در نمایشگاه گلفوود «GulFood» در مرکز تجارت جهانی دبُی در امارات متحدۀ‌ عربی، گشایش یافت.

در خبرنامه وزارت زراعت که به آژانس خبرى پژواک رسيده، گفته شده است که این نمایشگاه، امروز یک‌شنبه از سوی نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری کشور افتتاح و تا پنج روز دیگر ادامه می‌یابد.

برپايۀ معلومات منبع، در این نمایشگاه ۲۸ غرفه به افغانستان اختصاص يافته که درآن زعفران، میوه‌جات، مواد لبنی و دیگر تولیدات زراعتی افغانستان به نمایش گذاشته شده است.

در مراسم گشایش این نمایشگاه، نماینده‌گانی از اداره‌ انکشاف بین‌المللی ایالات متحدۀ امریکا یا «USAIDinfo-icon»، نماینده اتاق‌های تجارت و صنایع، مسئولان برنامه‌ باغداری، تجارتی و بازاریابی زراعتی افغانستان یا «CHAMP» و تاجران و سرمایه‌گذاران افغان شرکت کرده‌اند. همچنان نماینده‌گان ۲۳ شرکت افغانی دیگر، برای دیدار از محصولات این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

  وزیر زراعت درصحبت هايش گفت که درنشستی که با تاجران و سرمایه‌گذاران افغان مقیم امارات متحده عربی پیش از افتتاح این نمایشگاه داشته، دريافته است که علاقه‌مندی امارات متحده عربی به سرمایه‌گذاری و خرید محصولات زراعتی افغانستان، بیشتر شده است و تاجران افغان، باید از این فرصت استفاده کنند.

به گفتۀ وزیر زراعت، در یک سال گذشته، به ارزش ۳۰ میلیون دالر صادرات زراعتی، به امارات متحده عربی صورت گرفته است.

درانی همچنان خاطرنشان کرده که میوه‌های افغانستان، ارگانیک است و به همین دلیل علاقه‌مندان بیش‌تر دارد.   

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement