خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى ١٥هزار زن گلدوز زمينۀ آموزش مسلکى و کار فراهم مى شود

براى ١٥هزار زن گلدوز زمينۀ آموزش مسلکى و کار فراهم مى شود

Feb 18, 2019 - 15:17

کابل (پژواک، ٢٩ دلو ٩٧): در چهار سال در هشت ولايت افغانستان، به کمک نزديک به ده ميليون دالر ادارۀ انکشاف بين المللى آمريکا، براى ٥٠٠ زن متشبث و ١٥٠٠٠ زن گلدوز، زمينۀ آموزش و کار فراهم مى شود.

امروز تفاهمنامۀ عملى شدن اين پروژه، ميان اتاق تجارت و صنايع زنان افغانستان و یک موسسۀ غيرانتفاعى بين المللى (FHI 360) که برای بهبود سلامت و رفاه مردم در ایالات متحده و سراسر جهان تلاش می کند، امضا گرديد.

سوسن کا سلومبک (Susan K Slomback) مسئول اين موسسه گفت که در يک سال گذشته، کارهاى مقدماتى اين پروژه صورت گرفته است.

او افزود اين پروژه که شامل فراهم کردن زمينه آموزش و کار براى٥٠٠ زن متشبث و ١٥٠٠٠ زن گلدوز مى باشد، به کمک ٩.٧ ميليون دالر اداره انکشاف بين المللى امريکا (USAIDinfo-icon) از سال ٢٠١٨ تا ٢٠٢٢ ميلادى در ولايت هاى کابل، ننگرهار، کاپيسا، لغمان، باميان، وردک، پروان و کندهار تطبيق مى شود.

به اساس معلومات وى؛ آموزش هاى لازم براى زنان متشبث در بخش گلدوزى و زنان گلدوز در بخش هاى مديريت ابتدايى تجارت و امور مالى، فروش، توليد بهتر و بسته بندى خوبتر توليدات، شامل اين پروژه است.

همچنان منبع خاطر نشان کرد که از طريق اين برنامه، براى توليدات گلدوزان در داخل و خارج از کشور بازاريابى خواهد شد.

به گفته او با آنکه گلدوزى در افغانستان، پيشينۀ طولانى دارد و اکثر زنان در دهات مصروف اين کار مى باشند؛ اما کمتر براى مسلکى شدن و بازاريابى براى محصولات آنان توجه شده است.

منيژه وافق رييس اتاق تجارت و صنايع زنان افغانستان گفت که در بخش مسلکى شدن زنان گلدوز، کمتر کار شده است.

وى افزود که اتاق تجارت زنان، متعهد است که براى مسلکى شدن گلدوزان و افزايش فروش توليدات آنان، بيشتر کار کند و زمينه بيشتر آموزش را براى زنان گلدوز فراهم نمايد.

به گفته او از طريق اين تفاهمنامه، براى زنان متشبث در بخش گلدوزى و زنان گلدوز، کورس هاى آموزشى راه اندازى مى شود.

موصوف گفت که ارقام دقيق از زنان گلدوز موجود نيست؛ اما تخمين زده مى شود که بيش از يک ميليون زن گلدوز، در کشور وجود داشته باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement