خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اولين گفتمان تخصصى زيربنا در کابل تدوير يافت

اولين گفتمان تخصصى زيربنا در کابل تدوير يافت

Feb 19, 2019 - 18:18

کابل(پژواک،٣٠ دلو ٩٧): در اولين گفتمان تخصصى زيربنا در کابل، روى گزارش اطمینان­دهى پروژه هاى زيربنايى که شامل سطح پایین نشر اطلاعات در نهادهای تدارکاتی و کاستى­ها در پروژه­ها بوده، بحث شد و به ترويج اين چنين گفتمان­ها تاکيد به عمل آمد.

ابتکار شفافیت زیربنایی افغانستان، در ۲۴ عقرب سال روان، اولین گزارش اطمینان دهی خود را نشر نمود.

یافته های این گزارش نشان می دهد که به صورت میانگین، نهادهای تدارکاتی ٢٧ درصد از اطلاعات پروژه ها را بر اساس معیارهای نشر اطلاعات ابتکار شفافیت زیربنایی افغانستان نشر نموده اند، که سطح پایین نشر اطلاعات را در نهادهای تدارکاتی نشان می دهد. به اساس اين گزارش؛ نهادهای تدارکاتی معمولا اطلاعات اعلان تدارکات و تصمیم اعطای قرارداد را نشر می کنند که مطابق قانون تدارکات عامه مکلف به آن هستند و اطلاعات مربوط به مراحل تطبیق و تکمیل قرارداد و پروژه نشر نمی شوند؛ به جز اطلاعات برخی پروژه ها از سوی اداره تدارکات ملی.

 در اين گزارش آمده است: «افزایش هزینه و زمان به عنوان عمده ترین مشکلات در تحویل پروژه های زیربنایی باقی مانده است. در پروژه های انتخاب شده، بطور اوسط ١٨ درصد افزایش هزینه و حدود ١١٩ درصد افزایش زمان دیده می شود....علل اصلی که منجر به افزایش هزینه و زمان مربوط می شود، به مرحله آماده سازی از قبیل سروی و دیزاین ناقص و همچنان اسناد داوطلبی ناقص است.»

به اساس گزارش، این مسایل در پروژه های سرک سازی دوشی – پلخمری، سرک میدان هوایی قندهار و سرک کابل – لوگر، به صورت روشن مشهود است و برعلاوه، فقدان هماهنگی میان دیزاینر، تیم سروی و قراردادی و مهمتر از همه فقدان ظرفیت تخنیکی در میان نهادهای تدارکاتی نیز از جمله عوامل افزایش زمان و هزینه شناخته شده است.

در قسمتى از گزارش آمده است که برخی مسائل... باعث بروز نگرانی ها درباره داوطلبی منصفانه، رقابت آزاد، تصمیم‌ گیری‌ها در خصوص اعطای قرارداد، نظارت بر قرارداد و مدیریت آن می‌شود؛ چنانچه قانون و طرزالعمل‌های تدارکات که گاهی عمدی نقض می‌شوند و یا در بعضی موارد به صورت آشکار نادیده گرفته می‌شوند.

منبع برای مثال نوشته است: «در داوطلبی برای پروژه فاز سوم بند کمال خان، اکثریت داوطلبان از کشور ترکیه دعوت شده بودند؛ به جز از یک داوطلب که از کشور قزاقستان اشتراک نموده بود. درحالیکه نظر به بند ۶ حکم ۲۱ طرز العمل تدارکات، در صورت راه اندازی تدارکات با استفاده از روش داوطلبی مقید بین المللی، اداره تدارکاتی مکلف است داوطلبان واجد شرایط شارت ليست شده را از کشورهای مختلف طوریکه از یک کشور دو داوطلب نباشد، به داوطلبی دعوت نماید.»

 بر بنياد گزارش، مدیریت کیفیت در پروژه های انتخاب شده، همچنین جزئی از نگرانی است؛ زیرا حاکی از کاستی های آشکار و چشمگیر در پروژه هایی است که اخیرا تحویل داده شده اند. قابل درک است که ساخت و ساز پروژه های در حال اجرا، از سروی نادرست، دیزاین با کیفیت پایین، کمبود تخصص نظارت از پروژه و انتخاب قراردادی با ظرفیت اندک مالی و تخنیکی، می تواند از جمله عوامل بالقوه درین راستا باشد. 

انکشاف نشر اطلاعات، اصلاح قانون تدارکات به نحوى که همه نهادهای تدارکاتی را مکلف به نشر اطلاعات بیشتر پروژه ها کند، از پيشنهادهاى شامل اين گزارش است.

همچنان منبع نوشته است که به منظور افزایش شفافیت در تدارکات پروژه های زیربنایی، نهادهای تدارکاتی باید معیارهای جهانی ابتکار شفافیت زیربنایی از قبیل معیار اطلاعات زیربنایی (IDS ) و مشارکت قرارداد باز (OCP) را استفاده کنند و از طریق سهیم سازی نهادهای جامعه مدنی و مردم محل در پروسه های تصمیم گیری، حساب دهی را بهبود ببخشند.

در قسمتى از اين گزارش آمده است: «پس از ١٧ سال سرمايه گذارى افغانستان و همچنان کشورى با زيرساخت­هاى ناکافى و ناکارآمد محسوب مى شود.»

همچنان منبع در ادامه افزوده است: «تمويل کنندگان، حدود ٢.٨ ميليارد دالر امريکايى در ساخت يک سيستم زيربنايى وسيع سرک­ها در افغانستان سرمايه گذارى کرده اند، در صورتى که بسيارى از اين جاده ها به تعمير دوباره نياز دارد.»

منبع نوشته است: «يافته ها نشان مى دهد که سکتور زيربنا به عنوان سکتورى آسيب پذير در برابر مطالبه و پرداخت رشوه در افغانستان شناخته شده است، بخش زيربنا به ارزش صدها ميليون دالر رشوه توليد مى کند و به طيف گسترده اى از شبکه ها در اين کشور نفع مى رساند.»

 ابتکار شفافيت زيربنايى؛ يک ابتکار جهانى، غيرانتفاعى و غيروابسته است که همگام با حکومت، سکتور خصوصى و جامعۀ مدنى در سراسر جهان کار مى کند. افغانستان در سال ١٣٩٢ به اين ابتکار پيوسته است.

اين نهاد، امروز (٣٠ دلو) اولين گفتمان تخصصى زيربناها را به هدف گفتگو پيرامون چالش ها و اصلاحات در سکتور زيربنايى افغانستان و به اشتراک پژوهشگران، و متخصصين در کابل برگزار کرد.

داکتر احمد جواد عثمانى معين وزارت اقتصاد و سرپرست گروه نهادهاى ذيدخل ابتکار شفافيت زيربناى افغانستان گفت که گفتمان هاى فروانى پيرامون موضوعات متعدد اجتماعى در کشور برگزار مى شود؛ اما اندک گفتمان ها محوريت صحبت تخصصى روى چالش هاى بخش زيربنا و زيرساخت هاى کشور را دارد.

او افزود: «ترویج گفتمان هاى تخصصى در مورد مشکلات مهم زيربنايى، باعث مى شود که بر روى موضوعات زيربنايى افغانستان به گونۀ عميق تر بحث شود و اين کار، باعث تغييرهاى بنيادى در زيربناى کشور خواهد شد که تاثير در اقتصاد کشور در درازمدت نيز هويدا مى شود.»

سيد اکرام افضلى رييس ديدبان شفافيت افغانستان و عضو ابتکار شفافيت زيربنايى افغانستان، در اين گفتمان گفت که بايد در سکتور زيربنا که يکى از بخش هاى مهم است و سالانه پول هاى زيادى در اين بخش به مصرف مى رسد، تحقيقاتى انجام شود.

به گفتۀ او حکومت افغانستان براى سال روان مالى ٥٨ ميليارد افغانى را به سکتور زيربنا اختصاص داده است و نياز است که حکومت از چگونگى مصرف اين پول پاسخگو باشد.

موصوف گفت که حساب دهى و پاسخگويى، شفافيت را به بار مى آرود.

وى در اشاره به يافته هاى اولين گزارش اطمينان دهى پروژه هاى زيربنايى گفت علل اصلى که منجر به افزايش هزينه و زمان پروژۀ مربوط مى شود، به مرحلۀ آماده سازى؛ از قبيل سروى و ديزان ناقص و همچنان اسناد داوطلبى ناقص است.

همچنان صبغت الله کريمى رييس ابتکار شفافيت زيربناى افغانستان در اين گفتمان گفت: «متاسفانه ما در ایجاد حس مالکیت و امانتداری در کنار مفاد برای سکتور خصوصى موفق نبوده ايم. تجارب نشان مى دهد که سکتور خصوصى، در تطبيق پروژه هاى عام المنفعه حاضر به هر نوع معامله هستند؛ همان طوريکه در گزارش انعکاس يافته، اين کار سبب کيفيت پايين پروژه هاى زيربنايى و در بعضى مواقع حتى باعث تخريب و تلفات جانى شده است.»

وى افزود که انجمن ها و نهادهاى چترى سکتور خصوصى، در هماهنگ سازى و استندردسازى فعاليت هاى اين سکتور، کارهاى اندکى را انجام داده اند و اين نهادها به وظايف شان درست عمل نکرده اند.

او افزود: «تقویت حس امانتداری و مالکيت در تطبيق پروژه هاى زيربنايى، سبب مى شود تا در آينده زيربنايى با کيفيت و اقتصادى داشته باشيم و اين کار، نياز به کار مشترک دارد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement