خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان مقر از شش روز بدینسو شاهراه کابل – کندهار را مسدود نموده اند

باشندگان مقر از شش روز بدینسو شاهراه کابل – کندهار را مسدود نموده اند

Feb 19, 2019 - 20:24

شهر غزنی (پژواک، ۳۰ دلو ۹۷): ساکنین ولسوالی مقر ولایت غزنی، از شش روز بدینسو شاهرای کابل- کندهار را مسدود نموده و اصرار میورزند که ولسوالی باید به درجه ولایت ارتقا یابد.

دراین آواخر یکتعداد شایعات پخش شده که گویا رییس جمهور برخی ولسوالی ها را به درجه ولایت ارتقا میدهد، از این جهت باشندگان مقر از شش روز گذشته بدینسو شاهرای کابل –کندهار را مسدود نموده و تاکید دارند که ولسوالی باید به ولایت تبدیل شود.

شهزاده عاصم یکتن از اعتراض کننده در مورد موضوع متذکره، به تاریخ ۳۰ دلو، به آژانس خبری پژواک گفت، در صورتیکه نفوس و مساحت این ولسوالی مدنظر گرفته شود، ولسوالی مقر ظرفیت تبدیل شدن به ولایت را دارد.

نامبرده میگوید: ((باشندگان ولسوالی های آب بند، ناوه، گیلان، جاغوری و وازه خوا ولایت پکتیکا نیز دراین اعتراض اشتراک دارند، همه به یکصدا خواستار تبدیل شدن مقر به ولایت می باشند.))

همچنان روح الله یکتن از اعتراض کننده دیگر و متنفذ قومی گفت که در راستای تبدیل شدن ولسوالی مقر به ولایت، هیچ مشکل وجود ندارد.

نامبرده گفت: ((مقر، مرکز ولسوالی های آب بند، ناوه، گیلان، جاغوری و ولسوالی وازیخوا پکتیکا می باشد و شاهرای کابل – کندهار نیز از این مسیر گذشت، به هیچ وجه حق ما باید تلف نشود و بلادرنگ این ولسوالی باید به ولایت تبدیل شود.))

اعتراض کنندگان دیگر نیز تقاضای فوق را مطرح نموده و میگفتند، در صورتیکه خواسته آنها قبول نشود، شاهرای کابل – کندهار را به روی ترافیک باز نخواهند کرد.

اما از جانب دیگر، اعتراض مذکور، مردم را با مشکلات مواجه نموده اند.

نورالله احمدزی یکتن حاضرین در منطقه، به پژواک گفت: ((دو روز پیش به این جا رسیدم، ما را توقف داده، زنان نیز در موتر همرایم استند، مردم از ناحیه با مشکل بزرگ مواجه اند.))

در عین حال، سمیع الله یکتن از رانندگان موتر باربری، به پژواک گفت که در موترش سیب و میوه های دیگر بار شده و روبه خراب شدن است.

موصوف میگوید: ((هوا خیلی سرد است، همه میوه ها را یخ زده، آنها اجازه نمی دهند، خساره زیاد را برایم وارد نموده اند.))

شماری افراد دیگر نیز اظهارات مشابه ابراز داشته و از اعتراض کنندگان خواستند تا راه باز نموده و موضوع را به حکومت محول سازند.

محمد عارف نوری والی غزنی در مورد موضوع متذکره، به پژواک گفت که مطالبه مردم ولسوالی مقر، از حیطه صلاحیت آنها بلند است.

موصوف علاوه نمود: ((مقامات حکومت در مورد تصمیم اتخاذ نموده می توانند، از صلاحیت ما خارج است.))

نوری گفت که همه حق اعتراض دارند، اما باید مردم به مشکلات مواجه نشوند.

شایان ذکر است که غزنی ۱۸ ولسوالی دارد، مقر، اندر و جاغوری از جمله ولسوالی های بزرگ این ولایت می باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement