خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بعد از تاخیر ده سالۀ امور ساختمان شهرک محمود راقی آغاز میشود

بعد از تاخیر ده سالۀ امور ساختمان شهرک محمود راقی آغاز میشود

Feb 19, 2019 - 14:21

محمود راقی (پژواک، ۳۰ دلو۹۷): شاروال کاپیسا میگوید که بعد از تاخیر ده ساله، کار ساختمان شهرک محمودراقی دوباره آغاز خواهد شد.

عزیزالرحمن افضلی الکوزی شاروال کاپیسا، به آژانس خبری پژواک گفت که کارهای ابتدایی این شهرک، ده سال پیش آغاز شده بود که به سبب برخی مشکلات، کار ساختمانی آن به کلی متوقف شده بود.

اما موصوف افزود که درحال حاضر، مشکلات در برابر اعمار این شهرک رفع شده و کسانیکه پول تادیه کرده اند، به زودی نمره رهایشی براى آنان توزیع خواهد شد.

شاروال گفت: "ده سال پیش از امروز، ۷۵۰ تن برای دریافت نمرات رهایشی در شهرک محمود راقی به شاروالی پول پرداخته بودند، همه اسناد بانکی و ضمیمۀ آن را با خود داشتند؛ اما در مورد استملاک زمین برخی مشکلات بروز کرد، که معضل متذکره باعث تاخیر ده ساله در اعمار شهرک شد؛ اما اکنون مشکلات با مالکین زمین هاىی که در آن شهرک اعمار می شود حل شده، به زودی روند استملاک آغاز و نمرات رهایشی بر افراد متذکره توزیع خواهد شد."

به قول موصوف، در سال های گذشته صرف برای ۵۰ تن نمرات رهایشی توزیع شده و حال که روند استملاک آغاز میشود، در قدم نخست، به ۷۰۰ فرد متباقی زمین توزیع خواهد شد.

به قول شاروال کاپیسا، آنها پلان دارند تا در منطقه ریگ روان مربوط مرکز نیز یک شهرک را احداث نمایند.

الکوزی افزود: "درحال حاضر، یک پارک وسیع در منطقه ریگ روان اعمار شده که گردشگران برای تماشای آن از مناطق مختلف کشور می آیند. همچنان درآنجا زمین وجود دارد که برای اعمار شهرک، محیط مناسب است."

نامبرده همچنان گفت که در سال جاری، ادارۀ آنها در منطقه متذکره، از غصب ۴۰ جریب زمین جلوگیری نموده است.

موصوف افزود که زورمندان منطقه، در صدد غصب زمین دولتی بودند؛ اما به اساس تلاش های آنان جلو غصب زمین متذکره گرفته شد.

ضیاالله یکتن از دکانداران شهرمحمود راقی، به پژواک گفت که نه سال قبل، برای دریافت نمره رهایشی درشهرک متذکره، به شاروالی پول پرداخته؛ ولی کارآن تاکنون یکسره متوقف است.

به قول موصوف، شاروالی پلان دارد تا روند استملاک آغاز شود و آنها آرزو دارند تا نمره رهایشی برای آنها توزیع گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan