خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به منظور ترغیب مردم به تادیۀ مالیات رقابت بایسکل رانی راه اندازی شد

به منظور ترغیب مردم به تادیۀ مالیات رقابت بایسکل رانی راه اندازی شد

Feb 19, 2019 - 17:38

مزارشریف (پژواک، ۳۰ دلو ۹۷): مسابقه بایسکل رانی به هدف ترغیب مردم برای تادیه مالیات، در شهر مزارشریف راه اندازی شد، که حدود ۳۰ ورزشکار زن و مرد در آن اشتراک ورزیده بودند.

رقابت متذکره، به همکاری وزارت مالیه افغانستان، از سوی ریاست تربیت بدنی بلخ ترتیب یافته بود.

مسابقه متذکره بایسکل رانی، از ریاست مستوفیت شهر مزارشریف آغاز و با رکاب زدن حدود هشت کیلومتر فاصله، در مقابل پوهنتون مولانا در شهر مزارشریف پایان یافت.

سیداکبر سروری رییس مستوفیت بلخ، به تاریخ ۳۰ دلو، به پژواک گفت که رقابت متذکره را برای تشویق مردم، به پرداخت مالیات راه اندازی نموده است.

 نامبرده افزود که وزارت مالیه، هرسال به منظور تادیه مالیات، کمپاین های آگاهی عامه را راه اندازی میکند که مسابقه بایسکل رانی امروز در شهر مزارشریف نیز یک نمونۀ آن است.

به گفته سروری، کمپاین ها به هدف تشریح قوانین مالیه دهی انجام می شود؛ تا مردم تشویق شوند و مالیات شان را به وقت مقرره تادیه کنند.

نامبرده علاوه کرد: "تجربه نشان داده که همچو کمپاین ها خیلی موثر واقع میشوند؛ به پیمانه اى که سطح آگاهی مردم در خصوص قوانین تادیه مالیات بلند میرود، به همان اندازه به پرداخت مالیات ابراز علاقمندی می کنند."

رییس مستوفیت بلخ افزود که با تادیه مالیات به گونه معیاری، سطح فساد نیز کاهش می یابد.

به قول موصوف، افزون بر ورزشکاران، این اداره نیز تلاش میورزد تااز طرق مختلف، این کمپاین را به پیش ببرد.

سونیا سلطانی مسئول عمومی فدراسیون بایسکل رانی افغانستان، به پژواک گفت که رقابت را به منظور ترغیب مردم به تادیه مالیات راه اندازی نموده است.

به قول وی، دراین راستا راه اندازی برنامه آگاهی دهی عامه، خیلی موثر واقع میشود.

نامبرده تقاضا کردکه وزارت مالیه، باید در کنار ورزشکاران، در عرصه های دیگر نیز برنامه هايى را به هدف تشویق مردم برای تادیه مالیات راه اندازی نماید.

شبانه شریفی باشنده شهرمزارشریف که از چهار سال بدینسو، ورزش بایسکل رانی را به پیش میبرد، گفت که همواره تلاش ورزیده تا از طریق ورزش، مردم را برای حمایت از دولت و نظام ترغیب نماید.

موصوف علاوه کرد که مردم باید درعرصه مالیه دهی، مسئولیت شان را طور درست ادا نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement