خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"هیچ فرد و گروه مانع اجرای وظایف پولیس در ساحات مسئولیتش شده نمى تواند"

"هیچ فرد و گروه مانع اجرای وظایف پولیس در ساحات مسئولیتش شده نمى تواند"

Feb 19, 2019 - 17:29

کابل (پژواک، ۳۰ دلو ۹۷): وزارت امور داخله ميگويد که به هیچ فرد و یا گروه جنایتكار و قانون شکن اجازه نمی دهد تا مانع اجرای وظایف پولیس در ساحات مسئولیت وظیفوی آنان گردیده و با استفاده از یونیفورم، سلاح، تجهیزات و وسایط نظامی، دست به اقدام خودسرانه بزنند.

این مطلب در ابلاغیه ای که امروز از دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است.

منبع نوشته است که پولیس ملی افغانستان که جزء قوه مجریه بوده، ممثل اراده مردم افغانستان جهت تامین امنیت، نظم و امن عامه، تنفیذ قانون و مبارزه با انواع جرایم است.

منبع گفته است: "وزارت امور داخله منبعد، طبق احکام قانون به هیچ فرد و یا گروه جنایتكار و قانون شکن اجازه نمی دهد تا مانع اجرای وظایف پولیس در ساحات مسئولیت وظیفوی آنان گردیده و با استفاده از یونیفورم، سلاح، تجهیزات و یا وسایط نظامی، دست به اقدام خودسرانه بزنند."

در ابلاغیه نشر شده، به تمام قوماندانان امنیه در مرکز و ولایات هدایت داده شده تا از منسوبین پولیس ملی حین اجرای وظایف، طبق قانون پولیس محافظت و حمایت نموده و در صورت مشاهده اعمال خودسرانه در مقابل منسوبین پولیس، با مرتکبین مطابق فصل سوم، باب دوم کود جزا برخورد جدی و قانونی نمایند.

منبع افزوده است که محافظت از امنیت فرد فرد نیروهای پولیس ملی به خصوص در جریان وظیفه، از اولویت های رهبری وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان در مرکز و ولایات می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement