خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وحید عمر به حیث مشاور ارشد رياست جمهورى در امور روابط عامه و استراتیژیک مقرر شد

وحید عمر به حیث مشاور ارشد رياست جمهورى در امور روابط عامه و استراتیژیک مقرر شد

Feb 19, 2019 - 16:01

کابل (پژواک، ۳۰ دلو ۹۷): رئیس جمهور غنی طی فرمانى وحید عمر سفیر پیشین افغانستان در ايتالیا رابه حیث مشاور ارشد رياست جمهورى در امور روابط عامه و استراتیژیک مقرر و بست او را منظور کرد.

در فرمان رئیس جمهور آمده است: "به تاسی از حکم فقره ۱۳ مادۀ ۶۴ قانون اساسی، ایزاد یک بست خارج رتبه تحت عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در امور روابط عامه و استراتیژیک و تقرر محترم وحید عمر را، در آن بست منظور می‌نمایم."

در فرمان گفته شده که وحید عمر، می تواند درجلسات کابینه جمهوری اسلامی افغانستان، شورای امنیت ملی و شورای عالی اقتصادی اشتراک ‌نماید.

 افزون برآن به اساس اين فرمان، مشاور ارشد رئیس جمهوری اسلامی افغانستان موظف است تا پالیسی و خطوط اساسی امور ارتباطات استراتیژیک را تدوین، از تطبیق آن نظارت و نهاد‌های مربوطه را هماهنگ و تنظیم نماید.

وحید عمر، نزدیک به سه سال سفیر افغانستان در ایتالیا و نماینده دایمی افغانستان در دفاتر سازمان ملل متحد در روم بود.

در استعفانامۀ او که به تاریخ سوم ماه دلو نوشته شده، آمده که او می‌خواهد تا آخر ماه حوت، از این مقام کنار برود. هر چند وحید عمر، دلیل استعفایش را واضح نساخته؛ اما تاکید کرده که می‌خواهد به افغانستان برگردد و از طرق دیگر، به کشورش خدمت کند.

وحيدعمر، در زمان حکومت حامد کرزی، سمت سخنگوی ریاست جمهوری، رئیس مرکز رسانه های حکومت و سخنگوی کمپاین حامدکرزی در هنگام مبارزات  انتخابات ریاست جمهوری را به عهده داشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement