خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از استفادۀ نادرست منابع آبی در دایکندی انتقاد شد

از استفادۀ نادرست منابع آبی در دایکندی انتقاد شد

Feb 20, 2019 - 18:45

نیلی(پژواک، اول حوت ۹۷): ریاست زراعت، آبیاری و مالداری می گوید که در برخی ولسوالی ها، از منابع آبی درست استفاده نمی شود و عدم توجه به این مسئله که سبب ضایع شدن آب می گردد، دهاقین را به ستوه آورده است.

فیروز فیروزی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری دایکندی؛ عصر امروز در نشستی که تحت عنوان «خودکفایی زراعتی مردم» در نیلی به منظور بحث روی چالش ها و مشکلات زراعتی تدویر یافته بود، گفت که  یگانه چالش در این ولایت، استفادۀ نادرست از منابع آبی می باشد.

موصوف افزود که در برخی ولسوالی ها، از آب ها درست استفاده نمی شود و عدم توجه به این مسئله سبب شده تا دهاقین با کمبود آب مواجه شوند.

وی گفت: «اگر درست استفاده شود، برای زراعت ما آب کافی وجود دارد.»

به گفته او، خرابی راه ها، دور بودن از بازارها، نبود کارخانۀ پروسس بادام و میوه جات، نبود تخم بذری و اصلاح شده، از دیگر مشکلاتی اند که دهاقین نمی‌ توانند محصولات شان را به موقع به بازار عرضه کنند و به قیمت مناسب بفروشند.

فیروزی افزود: «تا هنوز مردم ما نمی فهمند که به چه شکل از محصولات زراعتی شان استفاده کنند و ما چطور ميتوانيم به خودکفایی زراعتی برسیم و باید برای دهقاقین ما آگاهی داده شود.»

وی خاطرنشان کرد که تلاش ها جریان دارد تا زراعت در این ولایت میکانیزه گردد؛ تا سبب رشد محصولات زراعتی، و بلند رفتن سطح تولیدادت گردد.

سید اعلا رحمتی والی دایکندی گفت: «با وجودی که دایکندی و در مجموع تمام افغانستان یک کشور زراعتی است؛ اما با این هم تمام میوه جات، حبوبات و حتی گوشت شان، از کشورهای دیگر وارد بازار می شود.»

وی افزود که تلاش ها بیشتر گردد تا از محصولات زراعتی، به شکل درست استفاده به عمل آید و سبب خودکفایی دهاقین گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement